Stále bez angažmá. 5 zajímavých hráčů, kteří stále nemají jistou budoucnost.

Jak už to bývá, i letos se 1. července otevřel trh s volnými hráči. Začalo šílenství, podepisování nových smluv a hlavně zabrání těch nejlepších hráčů. Stále na seznamu ale zůstala jména hráčů, kteří jsou pořád kvalitní a dá se s nimi pracovat.

Patrick Kane

Čtyřiatřicetiletá jednička draftu v roce 2007 si na svoji kariéru nemůže rozhodně stěžovat. Týmem, který si Patricka vybral bylo Chicago. Koneckonců jinde si Patrick nezahrál, za celou svoji kariéru ani jednou neoblékl jiný dres, tedy až na pár zápasů v sezoně 2022/23. Za svoje působení právě v Chicagu se 3x radoval z vítězství a následného převzetí Stanley Cupu. Celkově si za svoje působení připsal 1 161 startů ve kterých získal 1 225 kanadských bodů. Ve své první sezoně byl dokonce držitelem Calder Memorial Trophy za nejlepšího nováčka soutěže. Až v roce 2023 byl vyměněn do New Yorku za který si připsal ale jen 19 startů s 12 body. Předpokládá se, že kdyby nebylo zranění kyčle, ze kterého se Patrick zotavuje, nejspíš by už jeho jméno viselo na soupisce některého z týmů. Vzhledem k platovému stropu se počítá s tím, že bude nejspíše muset přijmout nabídku nižší, než bylo zvykem.

Josh Bailey

Třiatřicetiletý kanaďan byl draftován jako 9. týmem New York Islanders roku 2008. Hned tentýž rok měl zažít svůj debut v NHL, aniž by předtím vyzkoušel farmu. K jeho smůle byl ale debut zpožděn z důvodu zranění, které si přivodil v přípravném zápase. Sezona 2010/11 nezačala tak, jak by si představoval. Vrátil se po zranění, a poté co ve 13 zápasech nezískal sni jeden bod byl poslán na farmu. Kromě sezony 2012/13, kdy si vyzkoušel německou ligu neoblékl jiný dres než právě New Yorku. Stal se také teprve 3. hráčem, který za New York odehrál 1 000 utkání. V červnu roku 2023 byl vyměněn do Chicaga, kde byl okamžitě vykoupen ze smlouvy, kde je až doteď. Po většinu kariéry byl efektivním a schopným útočníkem.

Foto: Eyes On Ice

Phil Kessel

Výkony pětatřicetiletého Američana sice upadají, stále to není ale nic špatného. Kessel byl draftovaný týmem Boston Bruins jako 5. roku 2006. Hned na startu jeho profesionální kariéry si prošel rakovinou varlat, které posunula jeho debut. Hned v lednu 2007 se však vrátil a hned naskočil do zápasů v AHL. Z farmy byl skoro ihned vytáhnut do hlavního týmu a stal se pevným členem soupisky. Roku 2009 byl Phil vyměněn do Toronta, ve kterém se mu dařilo o něco více. I přesto, že ho ale hodně trápila zranění nevynechal ani jeden zápas. Po 7 letech byl tak vyměněn do Pittsburghu. Roku 2016 získal svůj první Stanley Cup, ke kterému on sám hodně přispěl. Roku 2019 byl vyměněn do Arizony a v roce 2022 následně do Vegasu. Zde nevynechal ani jeden zápas v základní hrací době, po jeho ústupu bodů byl však v playoff po 5. zápase posazen na lavičku. I tak se ale nakonec radoval se zisku Stanley Cupu.

CBC

Pius Suter

Sedmadvacetiletý švýcarský hráč si nikdy draftem neprošel. V roce 2017 byl pozván do kempu Ottawy, ale smlouvu s nimi nepodepsal. Stejný scénář se opakoval i o rok později, kdy byl pozván na kemp New Yorku, ale opět se vrátil s prázdnou. Štěstí se na něho usmálo až v roce 2020, kdy podepsal smlouvu s Chicagem. Za Chicago si vzhledem k pandemii Covid19 však připsal jen 40 startů, ve kterých získal 27 bodů. Roku 2021 byl podepsán Detroitem smlouvou, která měla trvání dva roky a hned ten první si v 82 zápasech připsal 36 bodů. Ačkoliv jeho statistiky nezáří vysokými čísly, jako hráč do 4. formace je skvělý. Navíc ho zatím nepotrápila žádná zranění a to se také počítá.

NHL.com

Max Comtois

Čtyřiadvacetiletý kanaďan sice ve hře nezáří a nesbírá velké počty bodů. Vzhledem k jeho věku se dá ale předpokládat, že v dobrého hráče může ještě vyzrát. Navíc ani teď nejsou jeho výsledky zastrašující. Max byl draftován v roce 2017 jako 50. týmem Anaheim Ducks. Svůj debut zažil v sezoně 2018/19 a hned v první minutě vstřelil svůj první gól. V polovině sezony se ale vrátil zpět do kanadské juniorky. zde vydržel ovšem pouze rok, než se vrátil zpět k Ducks. Za svoji profesionální kariéru ještě jiný dres neoblékl a za Ducks si připsal 210 startů se 48 body. Vzhledem k tomu, že není na takové úrovni, poslouží skvěle třeba do 4. formace nebo na farmu. Ani jeho smlouva nebude tak drahá.

NHL Trade Rumors

Na volném trhu je hráčů ještě na výběr dostatek. Mezi ty nezajímavější ale patří právě tito borci. Dočkají se dobré nabídky nebo budou muset vzít to, co se jim třeba nebude až tak zamlouvat? To vše se teprve dozvíme.

Autor: Tereza Schillerová

Foto: AP News

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *