Samuel Bolduc prodloužil smlouvu s New Yorkem

New York má o jedno vyjednávání skrz volného hráče méně. Prodloužili totiž smlouvu se Samuelem Bolducem a to o dva roky. Jedná se o smlouvu jednocestnou, díky které si Bolduc přijde na 800 tisíc dolarů ročně.

V Bridgeportu si vůbec nevedl špatně, během první sezony zaznamenal ve 24 zápasech dvacet bodů. Byl dokonce nominován do All-Star týmu, kde měl reprezentovat právě již zmiňovaný Bridgeport, ale kvůli povolání do NHL se nakonec nezúčastnil. V minulé sezoně odehrál zápasů 56, z čehož vytěžil 45 bodů.

Dvaadvacetiletý obránce byl draftován v roce 2019 z celkového 57. místa. Svojí premiéry se ale dočkal až v lednu letošního roku a nedá se říci, že by nějak zářil. Neznamená to ale, že byl špatný, protože nedostal tolik prostoru, aby mohl ukázat, co v něm je. Odehrál totiž pouze 17 zápasů ve kterých získal 3 kanadské body, 16 bloků a 26 hitů. I přesto byl ale hned dvakrát povolán do 1. kola playoff jako náhrada za zraněného Alexandra Romanova.

„Někdy jsou noci, kdy to nepůjde tak dobře jako jiné noci. Jen se musíte naučit, jak tyto noci zvládat. Jak jsem řekl, každý večer se učím. Můžete se toho naučit hodně nebo taky vůbec nic.“

Samuel Bolduc

Svůj první gól v nejlepší hokejové lize světa střelil na domácí půdě v únoru proti Seattle Kraken, tehdy ho hlavní trenér Lane Lambert za jeho hru pochválil.

„Bolducovi hodně důvěřujeme. Mluvili jsme o jeho držení těla a velikosti, má velký dosah. Dělá dobře spoustu malých věcí, má dobré umístění hole, umí ji dát tak, jak je potřeba a další podobné věci. Odvedl dobrou práci.“

Lane Lambert, hlavní trenér

Jeho budoucnost u Islanders bude záviset na Scottu Mayfieldovi, který je momentálně neomezeným volným hráčem. Mayfield i samotný klub by chtěli ve spolupráci pokračovat, ale situaci ztěžuje platový strop. Pokud by se Mayfield neudržel, pro Bolduce by to mohlo znamenat mnohem více prostoru.

Autor: Tereza Schillerová

Foto: Gettyimages

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *