Sen o Montreale sa nekoná! Dubois sa sťahuje do Kalifornie

Po celej lige sa konajú trady pred úplným začatím predsezónneho chaosu z voľným trhom. Hoci sa väčšinou jedná o menšie obchody, sem tam sa nájde aj výmena ktorá ohormí nie jedného generálneho manažéra.

Presne takým bol aj trade Pierra-Luc Duboisa do Los Angeles Kings. Jeho meno už niekoľko mesiacov obiehalo ligu a s tým, že chcel z Winnipegu odísť. Rovnako tak sám hovoril, že jeho vysnívaná destinácia by bolo hlavné mesto hokeja, Montreal. Samozrejme, ako aj Montreal tak aj iné tímy mali o tohto mladíka záujem.

Hoci jeho sny o Montreale pretrvávali, jeho budúcnosť malo v rukách vedenie Winnipegu. Tí by brali jedine tie najlepšie ponuky, aké sa za tohto ofenzívneho korčuliara dajú poslať. Čakanie bolo síce pridlhé, no len včera v noci prišla Winnipegu ponuka, ktorá sa určite neodmieta.


Pri tomto trade to ale neskončilo. Čo končilo určite, bol Duboisov kontrakt, ktorý naopak potreboval predĺžit. Na to ale hokejový svet nemusel čakať dlho. V priebehu niekoľkých momentov sa objavil status nového kontraktu v dĺžke maximálnych ôsmich rokoch v hodnote 8.5 milióna dolárov ročne.

Draftová trojka z roku 2016 nazbierala vo svojej kariére 302 bodov, z toho 129 gólov v 434 zápasoch. Vo Winnipegu odohral 195 zápasov a získal 143 bodov, z toho 63 gólov. Výhercom tohto tradu je na plnej čiare Winnpeg, ktorý získal doslova jednu lajnu mladých a perspektívnych hráčov.

Zdroj: Darcy Finley/NHLI via Getty Images

Autor: Matúš Gordiak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *