Tatar mimo hru a Feherváry spolu s Pospíšilom po dlhšom čase bodovali

Pestrý týždeň pre našich Slovákov v zámorí, niekomu priniesol body, niekomu sklamanie a niekto je odstavený na druhú koľaj. Týždeň od 25.03. 2024 až do 31.03. 2024 je za nami a spolu s ním aj týždenný súhrn Slovákov v NHL. Rozoberieme si bodový súhrn a výsledky zápasov klubov kde hrávajú Slováci konkrétne Montreal Canadiens, New Jersey Devils, Tampa Bay Lightning, Seattle Kraken a Calgary Flames. Všetky časy zápasov sú písané v našom čase. Ktoré tímy s našimi Slovákmi majú šancu na postup do playoff?

Juraj Slafkovský

Náročný a zároveň víťazný týždeň mali Canadiens so štyrmi zápasmi. Začali Pondelkom kde porazili 5:1 Seattle Kraken na ich ľade, Juraj si odtiaľ odniesol asistenciu, jednu plusku, 2 trestné minúty, jednu strelu na bránu a ice time mal 17:45. Radovať znovu sa mohli v stredu kde zápas proti Coloradu Avalanche, s ktorými vyhrali 2:1. Zo zápasu si odniesol asistenciu, žiadnu +/- , 2 strely na bránu a jeho ice time bol o 4 minúty vyšší čiže 21:57. V piatok konečne hrali , po skoro dvoch týždňoch, pred domácim publikom. Na domácom ľade nastúpili víťazne 4:1 proti Philadelphii Flyers, do kabíny odchádzal Juraj s asistenciou, bez +/-, s jednou strelou a ice timom 15:40. Týmto zápasom skončil 9 zápasovú bodovú šnúru. Už ako 20 ročný hrali zápas v nedeľu ráno s Carolinou Hurricanes, s ktorou prehrali 0:3 a odišiel bez bodu, s dvomi mínuskami, so 6 strelami na bránu a ice timom 20:41. Slafkovský momentálne má na svojom konte zaznamenaných 41 bodov (15+26) v 72 zápasoch. Montreal Canadiens je mimo šancu na playoff.

Tomáš Tatar

Pondelok privítal Seattle Kraken na svojom ľade Montreal Canadiens, s nimi prehrali 1:5. Sklamaný odchádzal aj Tatar, ktorý nezískal žiaden bod, pripísal si jednu mínusku, 3 strely na bránu a jeho ice time bol 13:43. Po tejto 8 prehre v rade spravili rázny krok, odstavili Tomáša Tatara mimo zostavu. Nikto nevie kedy bude najbližšie hrať. Opakuje sa scénar ako pri jeho minulom klube v ktorom pôsobil (Colorado Avalanche). Tatar má zaznamenaných 22 bodov (8+14) v 66 zápasoch. Seattle Kraken je mimo postupu do playoff.

Martin Pospíšil

Ďalší kto mal náročný týždeň bol Pospíšil s Calgary Flames, podobne ako Slafkovský absolvovali 4 zápasy. V pondelok na domácom ľade prehrali 1:4 s Buffalom Sabres, zo zápasu si neodniesol Martin žiaden bod, žiadnu +/-, mal 2 strely na bránu a jeho ice time bol 14:10. Stredu cestovali do Chicaga kde prehrali 1:3, a do šatne neodchádzal so žiadnym bodom, s jednou pluskou, s 1 strelou na bránu a s ice timom 13:31. V piatok s postavili proti St. Louis Blues, podobne ako v stredu odchádzali s prehrou 3:5 a zo zápasu si Pospíšil neodniesol žiaden bod, pripísal si dve plusky, mal 2 strely na bránu a jeho ice time bol 13:10. Nedeľu hrali proti Los Angeles Kings s ktorými vyhrali 4:2 aj vďaka Pospíšilovi. Zo zápasu si odniesol jednu plusku, 4 trestné minúty, mal 3 strely na bránu z ktorých bola 1 presná za čiaru brankára a jeho ice time bol 13:29. Martin Pospíšil má momentálne v 54 zápasoch 18 bodov (8+10). Calgary Flames je bez šance na postup do playoff.

Martin Feherváry

Zápasový týždeň si Washington otvoril stredu v domácom zápase proti Detroit Red Wings. Zápas vyhrali po predĺžení 4:3, okrem 3 bodov si Feherváry odniesol aj asistenciu ale žiadnu strelu na bránu, žiadnu +/- a jeho ice time bol necelých 20 minút. Piatok hrali proti Torontu Maple Leafs a okrem prehry 1:5 si nepripísal žiaden bod, žiadnu strelu na bránu, tri mínusky a ice time mal 19:41. Doma v nedeľu sa postavili proti Bostonu Bruins, tým ale v predĺžení nestačili a prehrali 3:2. V poslednom zápase týždňa si nepripísal žiadny bod, mal 1 strelu na bránu, pripísal si dve mínusky, mal 2 trestné minúty a jeho ice time bol 24:20, zatiaľ najvyšší aký mal po návrate. Martin Feherváry má momentálne zaznamenaných 13 bodov (2+11) z 56 zápasov. Washington Capitals má šancu na postup do playoff.

Erik Černák

Víťazný týždeň začal Erikovi hneď pondelok ráno, kde si zahrali s Anaheim Ducks. Ako klub hostí vyhrali 3:2 po predĺžení, aj napriek výhre si neodniesol Erik žiadny bod, mal 2 strely na bránu, pripísal si jednu mínusku a jeho ice time bol 21:57. Vo štvrtok hrali doma s Boston Bruins proti ktorému vyhrali 3:1, zo zápasu si neodniesol žiadny bod, žiadnu strelu na bránu, žiadnu +/- a ice time mal 20:24. Nedeľu opäť doma zvíťazili proti New York Islanders. Pre Černáka táto noc radostná nebola, odišiel bez bodu, bez strely na bránu, bez +/- ale s ice timom 20:24. Erik Černák má momentálne v 60 zápasoch 11 bodov (1+10). Ako štvrtý hráč v histórií Tampy rozdal 1000 bodycheckov. Tampa Bay Lightning má šancu na playoff.

Šimon Nemec

Ako jediný Slovák odohral tento týždeň len dva zápasy. Prvý odohral v stredu v Toronte s vysokou výhrou 6:3 ale nepripísal si žiaden bod, ani strelu na bránu, ale získal jednu mínusku s ice timom 16:53. V sobotu odohral druhý zápas proti Buffalu Sabres, s prehrou 2:5. Z tohto zápasu si neodniesol žiaden bod, žiadnu +/-, 1 strelu na bránu a ice time mal omnoho vyšší ako zápas predtým 23:17. Šimon Nemec ma zaznamenaných 19 bodov (3+16) v 52 zápasoch. New Jersey Devils má potencionálnu šancu na playoff.

Zdroj titulnej fotky: instagram/sergeibelski

Autor článku: Kristína Martáková