Tkachuk opäť hrdinom, Florida znížila stav série.

V treťom zápase finálovej série medzi Floridou a Vegas Matthew Tkachuk opäť potvrdil pozíciu lídra. V predĺžení rozhodol pohotovou strelou Carter Verheaghe.

Do zápasu vstúpil lepšie tím z Floridy. “Panteri“ skórovali už v piatej minúte zásluhou obrancu Brandona Montoura, ktorý presnou strelou prekonal brankára Adina Hilla. Pre Montoura to bol zároveň desiaty bod v playoff a stal sa tak rekorérom v drese Panthers.

V čase 15:40 prišlo vylúčenie domáceho útočníka Duclaira. Z početnej prevahy vyťažili “zlatí rytieri“ maximum, už o 23 sekúnd vyrovnal tečom pred brankárom Bobrovskym kapitán Vegas Mark Stone.

V 35. minúte opäť ťažili Golden Knights z presilovej hry. Barkov po nedovolenom bránení odišiel na trestnú lavicu, z ktorej sa vracal po necelých 40 sekundách zásluhou Marchessaulta, ktorý využil presnú prihrávku Eichela na pohotové zakončenie. Spomínaná dvojica je taktiež lídrami tímovej produktivity vo vyraďovacej fáze.

Vegas držal svoje vedenie dlho, hralo svoju hru. Na konci poslednej časti sa tím z Floridy rozhodol vyskúšať hru bez brankára. Veľmi rýchlo ich snahu pretavil v gól Matthew Tkachuk, ktorý počas zmätku pred svätyňou Vegas našiel puk a dorazil ho do odkrytej brány.

Tkachuk tak poslal zápas do predĺženia, v ktorom sa presadil Verheaghe strelou sponad kruhov. Brankár Adin Hill pri tejto strele nemal nárok, a tak Florida nedopustila 3 mečbaly pre Vegas.

Po zápase sa vyjadrili viacerí hráči oboch tímov:

„Každý povie, že oni viedli väčšinu zápasu, čo je pravda, ale na konci dňa to nikoho nezaujíma. Je to 2:1. Do tohto zápasu sme išli čisto s tým, že chceme vyhrať a to sme dokázali.“

Matthew Tkachuk, Florida Panthers

„Nebudem klamať, aj keď som tu už dlho, ale hrať pred takouto kulisou je to najlepšie obdobie v mojom živote.“

Aleksander Barkov, Florida Panthers

„Samozrejme, nechcete stratiť náskok, keď vediete dve minúty do konca, ale toto všetko k tomu patrí. Nikto nepovedal, že to bude ľahké.“

Jack Eichel, Vegas Golden Knights

„Myslím si, že sme robili veľa správnych vecí. Nedokázali sme ale streliť ďalší gól a získať tak väčší náskok.“