Trh s neobmedzenými voľnými hráčmi je za dverami. V hre o podpis bude niekoľko zaujímavých mien.

Tohtoročná sezóna v kanadsko-americkej NHL sa definitívne skončila. Všetka pozornosť sa teraz sústreďuje na vstupný draft NHL, ktorým „mladé pušky“ odštartujú svoje seniorské kariéry v organizáciách najlepšej hokejovej ligy sveta. No pozornému divákovi určite neunikla skutočnosť, že už 1. júla sa otvárajú brány trhu s neobmedzenými voľmými hráčmi.

Útočníci

Rovnako ako pred rokom bude pod najväčšou žiarou reflektorov americký krídelník Patrick Kane. Po tom ako tento trojnásobný držiteľ Stanley Cupu prestúpil po 16 ročnom pôsobení v Chicagu Blackhawks do New Yorku Rangers, kde si za 19 zápasov v základnej časti stihol pripísať 12 bodov a v play-off pridal ďalších 7.

Ak by však chcel pokračovať u Rangers, musel by sa platovo uskromniť a generálny manažér Chris Drury by navyše musel urobiť niekoľko ťažkých rozhodnutí súvisiacich s chránenými voľnými hráčmi, ktorí naopak budú chcieť zvýšenie platu (K’Andre Miller, Alexis Lafreniere).

Vyjadril sa aj samotný hráč, ktorý javí záujem pokračovať u „jazdcov“:

„Bol by som rád za šancu pokračovať s týmto tímom. Aj keď má pravdepodobne aj iné priority. Viem, že na budúci rok budem mať 35 rokov, ale stále sa cítim mlado. Stále viem, že ak sa budem sústrediť len na hokej, tak môžem byť špičkový hráč.“

Ďalšími veľkými rybami budú bezpochyby 31 ročný ruský forward Vladimir Tarasenko a jeho bývalý spoluhráč zo St. Louis Blues Ryan O’Reilly. Práve O’Reilly sa výraznou mierou podpísal pod zlomenie 1. kolového prekliatia Toronta, no nakoniec v 2. kole nestačili na Floridu jednoznačne 1:4. V jeho prípade nie je vylúčený návrat ku Blues.

Medzi najlepšími forwardmi rozhodne netreba zabúdať na Tylera Bertuzziho (Boston Bruins), Alexa Killorna (Tampa Bay Lightning) či Michaela Buntinga, ktorý naposledy hájil farby Toronta.

Obrancovia

Najväčší záujem bude pravdepodobne o služby 31 ročného obrancu Dmitrija Orlova. Skúsený obranca po prestupe z Washingtonu Capitals k „medveďom“ z Bostonu sa okamžite zaradil k lídrom obrany a vytvoril skvelú dvojičku s McAvoyom.

Kluby NHL sa rozhodne budú taktiež zaujímať o služby Olivera Ekmana-Larsonna. Zaujímavými menami budú tiež: Matt Dumba, Shayne Gostisbehere či Ryan Graves.

Oliver Ekman-Larsson (foto: Devin Manky/Vancouver Canucks)

Brankári

Individuálny výkon roka či najväčšie prekvapenie sezóny 2022/23. Aj týmito spojeniami by sa dal opísať kanadský brankár Adin Hill, ktorý sa z pozície brankárskej trojky, ba dokonca štvorky, dokázal vypracovať na oporu v bránkovisku Vegas na ceste za Stanley Cupom.

Adin Hill (foto: NHL.com)

Horúcimi menami na podpis budú jednoznačne aj Tristan Jarry z Pittsburghu, skúsený 35 ročný Semion Varlamov (NY Islanders) a Frederik Andersen (Carolina).

Zoznam ďalších zaujímavých mien: Ivan Barbašov, Connor Brown, J.T. Compher, Jevgenij Dadonov, Max Domi, Radko Gudas, Erik Gustafsson, John Klingberg, Joonas Korpisalo, Max Pacioretty, Antti Raanta, James van Riemsdyk, Evan Rodrigues, Carson Soucy, Jason Zucker, Tomáš Tatar, Jonathan Toews, Jason Zucker.


Autor: Matúš Kružliak

Foto: Instagram/Boston Bruins, Instagram/NY Rangers

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *