Týždenný súhrn Slovákov v NHL!

Tento týždeň nebol bodovo tak pestrý ako minulý. Väčšina klubov v zámorskej NHL tento týždeň odohrala 2 až 3 zápasy. Rozoberieme si kluby kde hrávajú Slováci konkrétne Tampa Bay Lightning, Seattle Kraken, Calgary Flames, New Jersey Devils, a Montreal Canadiens.

Erik Černák

Stredu odohrala Tampa Bay s Erikom Černákom zápas proti Philadelphii. Zápas mu moc nevyšiel, prehrali vysoko 2:6, ice time mal 17:49, nepripísal si žiadne body ani +/-. Piatok hrali proti Buffalu Sabres kde mal výrazejšie lepší ice time 22:10, pripísal si asistenciu a jednu plusku. V nedeľu sa mohli radovať z výhry na domácom ľade proti Montrealu. Černákov ice time bol 18:09, pripísal si dve plusky, mal 7 trestných minút a bez kanadského bodu. Momentálne má na svojom konte 9 kanadských bodov za 1 gól a 8 asistencií, v 51 zápasoch.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tomáš Tatar

V utorok hral Seattle proti Bostonu, Tatar si nepripísal žiadne body ani +/- a jeho ice time bol 10:42. Piatok hrali proti Pittsburghu kde tiež sa bodov nepresadil a jeho ice time bol 11 minút. Sobotu hrali proti Edmontonu, jeho ice time bol 11:10 ale bez bodov. Tomáš Tatar má na konte momentálne 20 kanadských bodov za 7 gólov a 13 asistencií v 56 zápasoch.

Martin Pospíšil

Calgary spolu s Pospíšilom sa tento týždeň radovali z výhier. Prvá prišla v stredu keď hrali proti Los Angeles, tento zápas síce vyhrali ale Pospíšil si nepripísal žiadne body len jednu mínusku a jeho ice time bol 16:25. Nedeľu hrali proti Pittsburghu odkiaľ si neodniesol žiaden bod, ani +/-, mal 2 trestné minúty a ice time bol o 4 minúty menší ako zápas predtým. Momentáne má v 44 zápasoch 15 kanadských bodov za 6 gólov a 9 asistencií.

Šimon Nemec

Stredu hralo New Jersey so San Jose Sharks, kde vyhrali na domácom ľade súpera vysoko 7:2, Šimonov ice time bol 15:23, pripísal si jednu plusku ale žiadne body. V sobotu im nevyšiel zápas proti Anaheim Ducks. Neodniesol si žiaden bod, ani +/- a jeho ice time bol 15:44. V nedeľu prehrali vysoko 1:5 s Los Angeles Kings, jeho ice time bol 16:18 a zo zápasu si neodniesol ani bod. Nemec má momentálne na svojom konte 16 kanadských bodov za 2 góly a 14 asistencií v 39 zápasoch.

Juraj Slafkovský

Juraj Slafkovský sa radoval tento týždeň z výhry iba raz. V stredu hrali proti Arizone Coyotes, odkiaľ si Slafkovský zobral jednu mínusku, 4 trestné minúty, a jeho ice time bol 17:54. Piatok to bolo pestrejšie proti Floride. Odniesol si odtiaľ gól, bez +/- a jeho ice time bol 19:04, prehrali však po nájazdoch. Na 2. marca (na Slovensku a Česku 3.) bude ešte spomínať Juraj Slafkovský dlho. Čakala ho významná méta v kariére, konkrétne stý zápas v NHL. Aj keď si z neho odniesol len dve mínusky, tak si tento zápas určite užil. Momentálne má v 61 zápasoch 31 kanadských bodov za 13 gólov a 18 asistencií.

Zdroj titulnej fotky: twitter/TampaBayLightning

Autor: Kristína Martáková