Veľká smola pre Maroša Jedličku: V závere skvelého kempu ho zastavilo zranenie

Jedným z najmilších prekvapení aktuálnych kempov NHL je Maroš Jedlička. Po 20-ročnom útočníkovi siahlo Colorado dva roky po jeho prvej možnosti draftu na 219. mieste. Z výberu bez risku sa pomaly ale isto pre lavíny vyvíja výhra.

Vývojový kemp ihneď po drafte vynechal kvôli zraneniu, no na hlavný už pozvánku dostal. Postupne prežíval všetky škrty a v kempe sa drží aj iba niečo vyše týždňa pred začiatkom novej sezóny.

Chválou pri ňom nešetril ani Jared Bednar, podobne ako pri českých mladíkoch Ondřejovi Pavlovi a Ivanovi Ivanovi, ktorí zažívajú taktiež výborné kempy a v súpiske sa ešte stále držia. Práve Ivan Ivan a Maroš Jedlička odohrali aj posledný prípravný zápas proti Dallasu.

V ňom ale pre nášho reprezentanta prišiel značný škrt cez rozpočet. Po tom, čo uštedril hit Masonovi Marchmentovi, sa držal za rameno a odišiel do šatne. Do zápasu už ďalej nezasiahol a situáciu okolo jeho zdravotného stavu neobjasnil ani hlavný tréner Jared Bednar.

Nad Jedličkom visí ešte jeden otáznik a to jeho herné pôsobisko pre nadchádzajúcu sezónu. Mladík nemá zmluvu ani v NHL a AHL. Ma síce platný kontrakt vo Zvolene, no to by mala byť iba poistka. Momentálne sa najviac hovorí o zotrvaní v AHL. Jared Bednar pre novinárov povedal, že so Slovákom ešte nemá jasný plán.

FOTO: Twitter / Colorado Avalanche

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *