10.KOLO TELH: Vítkovice konečně zabraly, Litvínov si bere devátou výhru a Plzeň znovu bez bodu.

Desáté kolo přineslo znovu velmi zajímavé zápasy. Litvínov si připisuje devátou výhru, Sparta oproti tomu již třetí prohru z posledních čtyř zápasů. Plzni se opět nedaří, nedokázala vyvrátit porážku ani proti Brnu. Vítkovice se s novým vedením pomalu zvedají, dnes nasázely Liberci „bůra“. České Budějovice zaspaly a Energie toho s radostí využila. Mladá Boleslav si dnes znovu odnáší prohru. Zápas mezi Třincem a Kladnem se odehraje až v lednu 2024.

SPARTA – LITVÍNOV 2:4

V úvodní třetině zápasu to rozhodně nevypadalo na zápas mezi 2. a 3. místem, tedy až do 20. minuty, kdy domácí vstřelili branku. Zápas začínal nabírat na obrátkách až ve druhé dvacetiminutovce. Hosté dokázali skórovat v oslabení po nedovoleném zákroku Mozíka, který si odseděl 2+2. Sotva se však vrátil, neudržel své emoce Mikliš, který dostal trest do konce utkání poté, co do kabiny musel po zákroku odejít Ondřej Kaše. Právě Kaše byl následně asistentem u navyšující branky. V poslední třetině se rozhodčí hrnuli už i k sebemenší potyčce, aby se neopakoval stejný scénář. Litvínov tak zvítězil již po deváté.

Branky a asistence

30. D. Vitouch (Lajunen), 50. P. Kousal (Krejčík) – 20. Kudrna (Sukeľ), 37. Jaks (O. Kaše), 52. D. Kaše, 60. Koblasa (Kudrna)

PLZEŇ – BRNO 1:2

Ani tento zápas se Plzni nevydařil, dokázala zatím zvítězit pouze dvakrát. Brno se po nevydařeném vstupu zvedlo. Zápas nebyl nikterak vyhrocený, šlo spíše o klidnou nepřestřelovanou hru. Skóre otevřel za hosty Kohout, který si připsal první trefu za Kometu. Za domácí srovnal Lev, který se dokázal trefit v přesilové hře, ale ani to Plzni nepomohlo. V polovině zápasu dal totiž vítězný gól Vincour a Brno se tak radovalo z vítězství.

Branky a asistence

15. Lev (Zámorský, Söderlund) – 9. Kohout (Gazda, Ďaloga), 30. Vincour (Flek, Cingeľ)

VÍTKOVICE – LIBEREC 5:2

Domácí se díky dnešnímu zápasu odlepili ze dna tabulky. Skóre zápasu otevřel již v 1. minutě Pérez, domácí však dokázali během první třetiny zareagovat dvěmi přesnými střelami. Druhá třetina se nesla v duchu té v Litvínově. Rozhodčí rozdali 9 trestů, z nichž 6 bylo uděleno ve 40. minutě. Hostům přinesl naději Knot, který ve 42. minutě snížil stav utkání. Domácí však využili přesilové hry, která je poslala do vedení již o dvě branky. Liberci se nevyplatila ani hra v 6, nýbrž Vítkovice bodový stav zvýšily.

Branky a asistence

19. Chlán (Percy), 20. Krieger (Percy, Lakatoš), 34. Claireaux (Raskob), 51. Mueller (Lakatoš, Roberts Bukarts), 60. Percy – 1. Pérez (Hawryluk), 42. Knot (A. Najman)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – KARLOVY VARY 2:3 nájezdy

O tom, že pátek 13. nosí smůlu se dnes přesvědčil Motor. Domácí přestříleli hosty o 16 střel na bránu, výhru si ale stejně neodnesli. Skóre otevřel Simon již ve 2. minutě utkání, přičemž na něj ve 33. minutě navázal ještě Doudera. Hosty však nejspíše „nakoplo“ neproměněné trestné střílení domácích a během poslední dvacetiminutovky dokázali smazat dvougólové manko. Ani prodloužení nepřineslo vítěze i přesto, že Energie měla možnost přesilové hry. Rozhodující nájezd tak vyslal ze své hokejky Rachůnek, který zařídil Energii výhru.

Branky a asistence

2. Simon (Valský, M. Doudera), 33. Doudera (Pech, Simon) – 46. Gríger (Kangasniemi, Jiskra), 56. Stříteský (Hladonik, Bartejs), rozhodující nájezd Rachůnek

PARDUBICE – MLADÁ BOLESLAV 3:1

Kdo šel do tohoto zápasu jako favorit je asi zbytečné zmiňovat. Mladé Boleslavi se letos prostě nedaří, Pardubice je dokázali přestřílet o 12 střel. Domácí měli většinu zápasu kotouč pod svojí kontrolou a Boleslav se jen těžko dostávala z útočného pásma. Hned dvě branky dokázali Pardubice protlačit do brány v přesilových hrách, které jim letos vyloženě jdou. Hosté dokázali prostřelit Willa pouze jednou, více šancí nedostali. Po dnešním zápase jim tak patří 12. místo v tabulce, a to jen díky lepšímu skóre oproti Kladnu.

Branky a asistence

25. Říčka (R. Kousal), 38. Říčka (R. Kousal, Čerešňák), 41. Sedlák (Kaut) – 36. Lantoši

HRADEC KRÁLOVÉ – OLOMOUC 2:1

Olomouc se letos trápí, dnes ale nechybělo mnoho k radosti. Hned v první minutě dostali domácí šanci v podobě nájezdu, nedokázali ji ale využít. V 10. minutě se tak puku chopil hostující Okuliar, který otevřel skóre zápasu. Olomouc dokázala reagovat až ve 34. minutě, což byla taky poslední gólová akce, kterou jsme mohli vidět v základní hrací době. Ani prodloužení nedokázalo určit vítěze a v nájezdech přálo štěstí Hradci. Ten se tak díky dnešnímu výkonu řadí na 4. místo, hned za Pražskou Spartu.

Branky a asistence

10. Okuliar, rozhodující nájezd Blain – 34. Macuh (Rašner)

Autor: Tereza Schillerová

Foto: O2 TV Sport

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *