Kladno zdemolovalo v baráži Vsetín, skóroval i Jágr.

Ve středu a ve čtvrtek se odehrály první dva zápasy baráže o Extraligu. Do baráže se podařilo dostat Vsetínu, který ve finále Chance ligy zdolal Berany ze Zlína. Jeho protivníkem je Kladno, které skončilo v uplynulém ročníku extraligy na posledním místě s pouhými 39 body. Oba dva zápasy se hrály na Kladně, další dva odehraje Vsetín ve svém azylu v Brně, kde je bude kupředu hnát vyprodaná DFGR Aréna.

První zápas (Kladno 4:1 Vsetín)

První třetina zápasu byla spíše seznamovací, polovina třetiny se hrála v početní výhodě jednoho nebo druhého týmu. Do druhé třetiny nastoupilo Kladno aktivněji. První gól padl v 29. minutě, kdy se po hezké kombinaci před brankou prosadil kladenský útočník Matyáš Filip. O dvě minuty později padl za záda vsetínského brankáře druhý gól. Po nahrávkách Frolíka a Melka se prosadil Richard Jarůšek. Poslední gól druhé třetiny padl necelé tři minuty před jejím koncem, kdy se opět trefil Jarůšek.

Třetí třetina začala v mírnějším tempu. To se změnilo v 51. minutě, kdy se trefil lotyšský útočník ve službách Kladna Eduards Tralmaks. Snížení Vsetínu zajistil až necelé tři minuty před koncem Štěpán Matějčík. Kladno tedy vykročilo správnou nohou do bojů o záchranu, naopak Vsetín doufal, že druhý zápas se mu již podaří získat na svoji stranu.

zdroj: HC Rytíři Kladno

Druhý zápas (Kladno 7:2 Vsetín)

Do druhého zápasu nastoupil společně se svým Kladnem i Jaromír Jágr a na první bod nemusel dlouho čekat. Ve druhé minutě se mu podařilo protečovat střílenou přihrávku od Strnada a Kladno šlo do vedení. Netrvalo dlouho a Kladno přidalo druhou branku. Po šťastném odrazu před bránou se prosadil Tralmaks. Snížení přišlo v 10. minutě, když dostal puk do branky Rytířů Vít Jonák. O poslední gól třetiny se postaral opět kladenský hráč, když po střele z mezikruží skóroval Melka.

Druhá třetina tedy začínala za stavu 3:1 pro Kladno. Trvalo to však jen minutu, než se do téměř odkryté brány trefil Smoleňák a Kladno tak vedlo už o tři branky. Debakl se začal rýsovat ani ne dvě minuty po trefě Smoleňáka, na 5:1 totiž zvyšoval opět v přesilovce Melka. Druhý gól za Brízgalova záda vstřelil Klhůfek. Následně přišlo vyloučení na pět plus deset minut za úder do oblasti hlavy a krku pro Jonáka. Kladno tuto možnost využilo hned dvakrát, přičemž oba góly dostal za Romančíkova záda Martin Procházka. Ve třetí třetině již žádná branka nepadla, a tak se Kladno radovalo i z druhé domácí výhry.

zdroj: iDnes.cz

Vsetín teď bude doufat ve výhodu vyprodané „domácí“ haly a pokusí se vyrovnat sérii. Zápasy se odehrají v neděli a v pondělí od 17 respektive 18 hodin.

zdroj náhledového obrázku: HC Rytíři Kladno

autor: Petr Brychta