Litvínov hlásí velkou posilu! Nyní je jeho obrana kompletní

Skvělé zprávy přišli z Litvínova už po sezoně. Zůstali zde totiž dva bronzoví medailisté: Janis Jaks a Kristaps Zile. Fanoušci netrpělivě očekávali posilu ze zahraničí a konečně se dočkali.

Do Česka míří kanadský obránce Kevin Czuczman. Ten sice nikdy nebyl draftovaný, i tak se ale do NHL podíval. Za týmy New York Islanders a Pittsburgh Penguins odehrál 15 zápasů ve kterých si ale připsal pouhé 2 body.

Do NHL se Kevin dostal roku 2014 poté, co si ho ze seznamu volných hráčů vytáhl New York. Podepsal smlouvu na dva roky, ale neukázal se tak, jak by si představoval. Většinu sezony odehrál v AHL, kde si v 50 zápasech připsal 7 bodů. Největší počet v tabulkách zaznamenal na trestných minutách, konkrétně 56. „Odskočil“ si na chvíli do ECHL, kde si ale připsal jen 9 startů a na následující sezonu se opět vrátil na farmu New Yorku.

Po konci kontraktu si New York práva na Kevina nenechal, a ten tak souhlasil s ročním kontraktem od týmu Manitoba Moose(farma Winnipegu). Tady se mu konečně začalo dařit, zajistil si dokonce místo v první formaci na sezonu 2016/17. To se ukázalo jako výborný tah, protože zažil svou nejlepší sezonu ve které si za 76 zápasů připsal 32 bodů.

Na jeho pokrok ihned zareagoval Pittsburg, který s ním roku 2017 podepsal roční kontrakt. Ani tohle pro něj však neznamenalo pevné místo v NHL. Tam se podíval pouze na dva zápasy v sezoně 2020/2021 po několikátém prodloužení smlouvy. U Penguins vydržel dlouhé 4 roky, než s ním Minnesota podepsala roční kontrakt.

Změna pro Kevina přišla v roce 2022, když podepsal smlouvu ve finském klubu Ilves. Zde odehrál 31 zápasů ve kterých si připsal 6 bodů. Nyní se stal posledním článkem obrany na který Litvínov tak dlouho čekal. Očekává se tu od něho hodně, vzhledem k jeho zkušenostem v zámoří. Klub si Kevina pojistil ročním kontraktem.

„Mapovali jsme ho již před minulou sezonou. Jsme přesvědčeni, že týmu přinese nejen obrovskou zkušenost, ale především velkou důslednost a poctivost“ 

Karej Mlejnek, trenér Litvínova

„Kevin je velice zkušený defenzivní obránce, který by nám měl přinést více klidu a důrazu do obranných řad“

Pavel Hynek, generální ředitel

Autor: Tereza Schillerová

Foto: Jenae Anderson

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *