Neznámá působení známých hráčů – BK Mladá Boleslav

Další zastávka na naší cestě za objevením známých hráčů je tým bruslařů z Mladé Boleslavi. Boleslav hraje Extraligu nepřetržitě od sezóny 2013/14 a za celou její historii se v jejich dresu objevilo spoustu zajímavých jmen. Společně se podíváme na šestici hráčů, a to na 1 brankáře, 2 obránce a 3 útočníky.

David Rittich

Jednatřicetiletý odchovanec jihlavské Dukly odehrál v Boleslavi necelé 2 sezóny. V první sezóně si za 23 zápasů připsal úspěšnost pouhých 89,2%, v té druhé už o něco lepších 91,8%. Aktuálně působí už osmou sezónou v NHL, momentálně nastupuje za tým Los Angeles Kings, kde si za 12 zápasů připsal výbornou úspěšnost 92,5%, k tomu 16 startů v AHL s úspěšností 90,1%.

zdroj: iSport.cz – Blesk

Vojtěch Mozík

První z obránců je aktuálně bek Sparty Vojtěch Mozík. Hráč se zkušenostmi z KHL, SHL nebo 7 zápasy v NHL za tým New Jersey Devils. Jednatřicetiletý obránce působil už v juniorských výběrech Boleslavi, následně odehrál necelé 2 sezóny za A tým. Na svém kontě má i starty na dvou olympijských hrách, a to v roce 2018 v Pchjongčchangu a v roce 2022 v Pekingu.

zdroj: hokejovekarty-svoboda.cz

Jiří Hunkes

Druhý obránce je velezkušený Jiří Hunkes. Hunkes má zkušenosti jak z KHL, kde nastupoval hned za několik týmů např. za Lev Poprad, Lev Praha nebo za Ladu Togliatti. Dále nastupoval ve finské SM-LIIGE, Extralize nebo německé DEL. Na svém kontě má také bronz z mistrovství světa U18. Devětatřicetiletý obránce ukončil svoji kariéru minulý rok, během kterého ještě stihl odehrát 27 zápasů za Horáckou Slávii Třebíč. V Boleslavi odehrál pouze 12 zápasů.

zdroj: hokejovekarty-svoboda.cz

Radim Vrbata

První z útočníků je starší bratr Davida Vrbaty Radim. Ten působil v Boleslavi hned dvakrát. Poprvé to bylo v juniorce a potom v sezóně 2012/13 při výluce NHL. Vrbata odehrál v NHL celkem 1057 zápasů, ve kterých zaznamenal 623 bodů. Nejdéle působil ve Phoenixu, následně Arizoně, kde dokonce zastával roli asistenta kapitána. Aktuálně působí ve strukturách klubu Mladé Boleslavi.

zdroj: Aukro.cz

Tomáš Plekanec

Další velké jméno, které se objevilo v Mladé Boleslavi je Tomáš Plekanec. Ten působil v Boleslavi v sezóně 2000/01, kdy Boleslav hrála ještě 2. ligu. Plekanec odehrál v Boleslavi 10 zápasů, ve kterých zaznamenal 19 bodů. Plekanec odehrál v NHL celkem 1001 zápasů, ve kterých zaznamenal 608 bodů a stal se legendou Montréalu Canadiens. Dále v NHL hrál za Toronto. V Extralize nastupoval až do letošní sezóny za Rytíře Kladno.

zdroj: Sport.cz

Tomáš Hyka

Poslední hráč v tomto výběru je útočník Pardubic Tomáš Hyka. Ten hrál v Boleslavi ve dvou obdobích. Poprvé v mládežnických kategoriích, ke kterým přidal 13 zápasů za A tým a podruhé v období mezi lety 2014-2017. Po tomto období odešel vyzkoušet štěstí do NHL do Las Vegas. Ve Vegas se neuchytil, a tak odešel do KHL do Traktoru Chelyabinsk, kde strávil tři celé sezóny. Aktuálně nastupuje už druhým rokem v týmu Pardubic.

zdroj: Sport – Aktuálně

zdroj náhledového obrázku: YouTube, Czech Hockey Goal Horns

autor: Petr Brychta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *