Neznámá působení známých hráčů – HC Ridera Vítkovice

Další tým, na který se v rámci naší série podíváme, je tým Vítkovic. Vítkovice nastupují v Extralize nepřetržitě od sezóny 1993/94. Za více jak 30 let působení v Extralize se ve vítkovickém dresu představilo spousta zajímavých hráčů. Dnes se podíváme na jednoho brankáře, dva obránce a tři útočníky, tedy jednu celou formaci.

Petr Mrázek

Petr Mrázek nastupoval především za juniorské výběry Vítkovic. Za A tým nastoupil pouze k jednomu zápasu, a to v sezóně 2007/08, ve kterém zaznamenal úspěšnost pouhých 80%. Nejlepší sezónu kariéry měl v dresu Detroitu Red Wings, kde si za 54 zápasů připsal úspěšnost 92,1%. V aktuálním ročníku nastupuje za Chicago Blackhawks, kde se mu za 42 zápasů podařilo zaznamenat 90,8% a svými výkony velmi pomáhá týmu odlepit se ode dna tabulky.

zdroj: The Detorit News

Pavel Kubina

Prvním bekem je Pavel Kubina. Ten působil v Ostravě v mládežnických kategoriích, poté si ještě za Vítkovice zahrál v sezóně 2004/05 při výluce NHL. Nejvíce se proslavil v Tampě Bay, se kterou v sezóně 2003/04 vyhrál Stanley Cup. Ve stejném roce se zúčastnil i All-Star Game. Třikrát byl členem týmu, který vyhrál Mistrovství světa, a to v letech 1999, 2001 a 2005. V roce 2006 byl i součástí týmu, který skončil třetí na Olympiádě v Turíně. Kariéru ukončil po sezóně 2012/13.

zdroj: Czechcards.com

Filip Kuba

Filip Kuba odehrál téměř celou část své seniorské kariéry v NHL. Nastupoval za Floridu Panthers, Minnesotu Wild, Tampu Bay Lighting nebo Ottawu Senators. Ve Vítkovicích hrál v sezónách 1994/5, 1995/96 a poté při výluce NHL v sezóně 2012/13. Celkově odehrál v NHL 836 zápasů, byl také členem zlatého týmu na Mistrovství světa v roce 2001 a bronzového týmu z Olympiády 2006 v Turíně.

zdroj: hokejovekarty-svoboda.cz

Nathan Walker

První cizinec z naší šestice hráčů je Nathan Walker. Přestože se narodil v Cardiffu, rozhodl se reprezentovat Austrálii, což není úplně běžná hokejová země. Ve Vítkovicích hrál už v mládežnických kategoriích, ke kterým přidal i dvě sezóny za seniorský tým. Momentálně působí v NHL v týmu St. Louis Blues. V aktuální sezóně odehrál v St. Louis 23 zápasů, ve kterých si připsal 8 bodů.

zdroj: Sport – Aktuálně

Václav Varaďa

Jediným českým útočníkem je Václav Varaďa. Ten v posledních letech proslul hlavně jako trenér, zejména Třince, se kterým se mu podařilo třikrát po sobě vyhrát Extraligu. Nesmíme však zapomínat na jeho hráčskou kariéru, v NHL odehrál téměř 500 zápasů. Nejvíce se proslavil v Buffalu, kde odehrál osm sezón. Za Vítkovice nastupoval v letech 1993/94 a poté mezi lety 2008-10. Také dvakrát vyhrál Mistrovství světa, v letech 2000 a 2005.

zdroj: iSport.cz – Blesk

Yan Stastny

Posledním hráčem je syn slovenské hokejové legendy Petera Šťastného a starší bratr známějšího Paula Stastneho Yan. Ten v NHL odehrál pouhých 91 zápasů, ve kterých zaznamenal dohromady pouhých 16 bodů. Největší část svojí kariéry odehrál v AHL, kde oblékal dres hned několika týmů. Přes 240 zápasů odehrál také v německé DEL. V Německu se mu za celou kariéru dařilo nejvíc, zaznamenal zde 193 bodů. Ve Vítkovicích odehrál celkem 37 zápasů, ve kterých zaznamenal 14 bodů.

zdroj: Idnes

zdroj náhledového obrázku: Webnode

autor: Petr Brychta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *