V Třinci končí na deset hráčů, komplikace na cestě za obhajobou titulu

Třinec aktuálně vládne české nejvyšší soutěži. Po odchodu trenéra Varadi přišel Zdeněk Moták, který dříve trénoval Olomouc. Ten ale dokázal na svého předchůdce navázat a senzace byla opět na světě. Jenže nic netrvá věčně a mistrovský tým se začal rozpadat. Obhajoba titulu tak bude o to náročnější.

Zdroj: HC Oceláři Třinec

Odchody

Odchází šest obránců, což je pro Třinec alfa a omega celé hry. Defenzivní práce v obraně si sice vysloužila přezdívku „Buzerantský hokej“, ale nakonec dovedla Oceláře až k titulu. Dále končí čtyři útočníci.

Milan Doudera

Doudera v Třinci odehrál 9 dlouhých sezón. Teď se však stěhuje přes celou republiku až do Českých Budějovic. Milan vždy patřil mezi opory Třince.

Jan Jaroměřský

Končí i Jan Jaroměřský, který vypomáhal Ocelářům zejména v Lize Mistrů. Jeho nynějším působištěm aktuálně bude polský tým Tychy.

Lukáš Kaňák

Lukáš Kaňák v Třinci dlouho hostoval, poté to u Ocelářů sám podepsal. Nyní však míří do brněnské Komety.

Patrik Koch

Patrik Koch měl k Třinci nastoupit nadcházející sezónu, jenže… Patrik dostal nabídku, která se neodmítá. Nabídku z NHL, přesněji z Arizonských Kojotů. Rozhodl se tedy, že do Třince nepůjde a svou budoucí sezónu odehraje právě za Arizonu. Tímto Oceláři přišli o jednoho z významných hráčů, který dříve hájil barvy Vítkovic.

Vladimír Roth a Jan Zahradníček

Ani Roth a Zahradníček již nebudou oblékat dres Ocelářů. Zároveň jsou to jediní dva hráči z třineckého kádru, kteří mají zatím nejasnou budoucnost, jelikož nemají podepsané angažmá u žádného týmu.

Mezi útočníky, kteří opouští třineckou rodinu patří:

Samuel Buček

Samuel odchází z Třince po pouhém roce a vrací se tak do rodné země, kde bude hájit barvy slovenské Nitry. V Třinci odehrál 44 zápasů a nasbíral 10 bodů.

Erik Hrňa

Končí i Erik Hrňa, inteligentní a šikovný útočník, kterému ale štěstí moc nepřálo. Následující sezóny odchází do Chance ligy, kde nastoupí do každoročně silného Vsetína.

Aron Chmielewski

Další věrný hráč Ocelářů již jejich dres neoblékne. Aron míří k Hanákům do Olomouce.

Tomáš Marcinko

V Třinci končí i pětatřicetiletý Tomáš Marcinko, jeden z klíčových útočníků. Ten má namířeno za svým kolegou, Kaňákem, do Komety Brno. Tomáš si z 61 startů v minulé sezóně připsal 44 bodů.

Tým opouští mnoho hráčů a Třinec tak musel začít hledat náhrady.

Příchody

Do týmu zatím míří pět potvrzených hráčů.

Tomáš Kundrátek

Po roce se do Třince vrací Tomáš Kundrátek, který v minulé sezóně rozdával rány za brněnskou Kometu.

Zdroj: Hokej.cz

Richard Nedomlel

Z Hradce Králové přichází Richard Nedomlel, který dlouho hostoval u svých kolegů z Liberce. Žádný velký ofenzivní hráč to není, ale své defenzivní úkoly plní na jedničku.

Viliam Čacho

Ze slovenské Dukly Trenčín k Ocelářům zavítal Viliam Čaho. ten v Trenčíně prožil poměrně úspěšnou sezónu. V 53 zápasech zvládl získat 38 bodů.

Kamil Walega

Z Liptovského Mikuláše si cestu do Třince našel i mladý, dvaadvacetiletý, útočník Kamil Walega. Ten ve 44 zápasech nasbíral 27 kanadských bodů.

Richard Pánik

Jednoznačně největší posilou je dvaatřicetiletý Richard Pánik. Je sice pravda, že se Richardovi poslední dobou moc nedařilo, ale celé vedení Třince od něj čeká velké výkony.

Zdroj: Washington Times

Realizační tým

Změny se týkají i realizačního týmu Třince. Po sedmi letech končí videokouč Dalibor Pail. Končí taktéž fyzioterapeut Martin Výtisk. Na jejich místa nastupují Lukáš Daneček a Martin Kiedroň.

Autor: Šimon Polena

Foto: HC Oceláři Třinec

Zdroj: HC Oceláři Třinec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *