Vítkovice mění kádr

Extraligové Vítkovice patří každoročně mezi TOP týmy české ligy. V minulé sezóně předvedly vypjatou a dlouhou sérii s Hradcem Králové, kde nakonec padly. Nicméně se po konci sezóny ukázalo, že někteří Hradečtí užívali během série s Vítkovicemi doping!

Po konci sezóny začaly Vítkovice zbrojit na další. Z týmu odešlo, ale i přišlo mnoho zajímavých hráčů a budoucnost Vítkovic tak může vypadat velice nadějně.

Odchody

Aleš Stezka

Odchod Aleše Stezky může Vítkovice skutečně bolet. Tento liberecký odchovanec totiž Rideru držel po čas celé základní části, tak i play-off. Ovšem přišla nabídka, která se neodmítá, a to nabídka z NHL. Alešovi se povedlo podepsat smlouvu se Seattle Krakens. Nikdo ve Vítkovicích nezapomene na předposlední zápas Vítkovic proti Hradci. Aleš si totiž připsal 87 zákroků s úspěšností 98,86 %.

Lukáš Krenžerok

Tento čtyřicetiletý hokejista se stal oporou týmu Ridery a to spíše z morálního hlediska. Lukáš ve Vítkovicích končí a svou cestu směřuje do druhé nejvyšší české soutěže, kde nastoupí do Poruby.

Patrik Koch

Další odchod, který zamrzí. Patrik se ovšem rozhodl, že zkusí štěstí v NHL. V zámoří bude hájit barvy klubu Arizony.

Jan Bernovský

Jan Bernovský taktéž mění působiště. Zájem o něj projevily Energie Karlovy Vary.

Tobias Lindberg

Ani tento švédský útočník již další sezónu nebude hájit barvy Vítkovic. Kam má Tobias namířeno zatím ví jen on sám, ale dle dostupných informací je stále bez angažmá.

Příchody

A teď z radostnějšího soudku. Nové příchody, které dávají Vítkovicím naději.

Matěj Machovský

Do Vítkovic se stěhuje bývalý brankář Hradce, který čelil, společně s Alešem Stezkou, několika mnohokrát prodlužovaným zápasům, kde prokázal své vysoké kvality. Vítkovice si tak na svou stranu přitáhly velice schopného brankáře.

Zdroj: Livesport

Jan Káňa

Z Hané přijel i olomoucký útočník Jan Káňa, dlouholetá opora olomouckého hokeje. v Olomouci se s Káni stala uznávaná osoba, kterou má každý rád jak pro jeho vystupování, tak i pro jeho hráčské schopnosti. Ze strany Vítkovic je to skvělý tah.

Zdroj: HC Olomouc

Valentin Claireaux

Další posilou se stal Francouz, Valentin Claireaux. Ten už s českými týmy zkušenosti má. V minulosti hrál např. za Zlín, Parbubice nebo Mladou Boleslav. Tentokrát však míří do Vítkovic. Minulou sezónu v Rouenu si za 27 zápasů připsal 24 bodů. V play-off měl dokonce gól na zápas!

Dost už bylo útočníků, teď je na řadě obrana.

Stuart Percy

Dalším, kdo posílí Rideru je Kanaďan Stuart Percy, který se stěhuje z Českých Budějovic. Na obránce je velice produktivní. Ze 26 odehraných zápasů si připsal 22 kanadských bodů.

Zdroj: Motor České Budějovice

Vojtech Zeleňák

Poslední posilou je slovenský Vojtěch Zeleňák, který minulou sezónu pendloval mezi prvoligovým Frýdkem-Místkem a extraligovými Oceláři Třinec.

Podle kádru to skutečně vypadá, že by Vítkovice mohly přepsat dějiny, ale cesta to bude ještě dlouhá a velice náročná.

Autor: Šimon Polena

Foto: HC VÍTKOVICE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *