Vo Vítkoviciach sa rozlúčili s niekoľkými hráčmi. Medzi nimi aj najlepší strelec Ligy majstrov či skúsený slovenský útočník!

Zmenám v kabíne sa nevyhne nijaký klub. Niektoré sú viac citeľné, iné menej. V tomto článku sa pozrieme na osem mien, ktoré s určitosťou opustia káder Ostranov

Dominik Lakatoš  

Povolenie na dvojročné hosťovanie obdržal najlepší strelec uplynulého ročníka Ligy majstrov, Dominik Lakatoš. Dvadsaťšesťročný útočník hral naposledy 16.2.2024, keď proti Mladej Boleslavy strávil na ľade takmer osemnásť minút. Odvtedy sa do zostavy nezmenil a začali sa šíriť špekulácie o nezhodách v kabíne. Práva na hráča ostávajú u východočechov, meno nového zamestnávateľa doposiaľ nie je známe. Lakatoš si za štyridsaťštyri zápasov pripísal dvanásť gólov a sedemnásť asistencií.  

“Po stretnutí nás všetkých sme usúdili, že nateraz je najlepšie našu spoluprácu na nejaký čas prerušiť. Preto sme prijali návrh iného extraligového klubu, do ktorého sme Dominika uvoľnili na dvojročné hosťovanie za zaujímavú finančnú náhradu. Z našej strany ide o korektný rozchod na dva roky. Dominikovi ďakujeme za služby, ktoré u nás v predchádzajúcich sezónach odviedol a zároveň mu prajeme veľa šťastia a zdravia. Hoci sa naše cesty momentálne na nejaký čas rozchádzajú, môže sa v budúcnosti stať, že sa opäť pretnú.”

Vyjadril sa športový riaditeľ Roman Šimíček

Petr Fridrich 

Ďalším odchádzajúcim z klubu je Petr Fridrich, ktorý prvýkrát v kariére odchádza z Ostravy (s výnimkou striedavých štartoch v nižších ligách). Fridrich nastúpil do päťdesiatich piatich duelov, v ktorých strelil deväť gólov a na ďalších dvanásť prihral.  

“Odchod Frigsa nás samozrejme mrzí, pretože je to náš odchovanec, s tými sa nelúčime ľahko. Frigovi u nás tento rok končila zmluva, od augusta sme s ním a agentom vyjednávali o predĺžení, ale nedohodli sme sa. Trúfnem si povedať, že naše ponuky boli veľmi atraktívne, ale bohužiaľ sme sa po sezóne dozvedeli, že zhruba od jesene je dohodnutý na angažmáne v inom extraligovom klube, ktorému dal prednosť pred materským klubom. Samozrejme i Frigsovi prajeme veľa šťastia.”

Priblížil už spomínaný Roman Šimíček

Rastislav Dej 

Po siedmich rokoch sa s mužstvom lučí aj Slovák Rastislav Dej. V aktuálnej edícii českej extraligy odohral tridsaťtri stretnutí, v ktorých rozvlnil sieť trikrát a pripísal si aj rovnaký počet asistencií. 

“Dejko patril ku stáliciam našej kabíny, bol tu sedem sezón a za túto vernosť a aj za všetko, čo behom týchto rokoch pre Vítkovice urobil si zaslúži obrovské dík. Hokejový život je už taký a naše cesty sa rozchádzajú. Ja verím, že môžem hovoriť nie len za klub, ale aj za všetkých našich fanúšikov, keď poviem Dejkovi len to najlepšie a veľa zdravia a úspechov do budúcnosti. Ešte raz dík za všetko, čo pre vítkovický hokej urobil,”

Zdôraznil Šimíček

S tímom sa po konci zmluvy rozlúčili aj obrancovia Vojtěch Zeleňák (9z,0+1), Radek Jeřábek (32z,0+2), Jakub Stehlík (13z,0+0) a útočníci Roman Pučka (15z,2+0) s Jakubom Kotalom (24z,6+2). 

Autor: Martin Štuller

Zdroj titulnej fotografie: Petr Kotala, https://hc-vitkovice.cz/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *