Nemec najvyťaženejší hráč zápasu a Slafkovský krôčik od zápisu do histórie Habs

Ďalší týždeň (18.03. 2024 – 24.03. 2024) za nami a s ním aj ďalší súhrn Slovákov v NHL. Rozoberieme si bodový súhrn a výsledky zápasov klubov kde hrávajú Slováci konkrétne Montreal Canadiens, New Jersey Devils, Tampa Bay Lightning, Seattle Kraken, Calgary Flames a Anaheim Ducks. Všetky časy sú písané v našom čase.

Pavol Regenda

Regenda s Anaheim Ducks otvorili Pondelok ráno tento zápasový týždeň proti St. Louis Blues s prehrou 2:4. V zápase si nepripísal žiaden bod, ani +/-, zároveň mal 2 strely na bránu s ice timom 10:40. Po tomto výkone ho stiahli do AHL. Regenda si v NHL za 5 zápasov nepripísal žiaden gól ani asistenciu.

Šimon Nemec

Minulý týždeň bol pre Nemca náročný, mali 4 zápasy. V stredu sa New Jersey Devils postavili na domácom ľade proti Pittsburgu Pinquins. Tento zápas vyhrali 5:2 ale Nemec neprispel žiadnym bodom k výhre, mal 2 strely na bránu, jednu mínusku a jeho ice time bol 20:11. Piatkový zápas bol pre neho špeciálny, nielen že oslavovali tiež výhru 4:1 proti Winnipegu Jets, ale stal sa aj najvyťaženejším hráčom. Podobne ako zápas predtým nebodoval, mal 1 strelu bránu, jednu plusku s vysokým ice timom 22:10. V nedeľu sa Nemec zapotil, v priebehu 24 hodín mal hneď dva ťažké zápasy. Ráno hostili Ottawu Senators ale zápas im nevyšiel podľa predstáv. Prehrali 2:5, Šimon odchádzal bez bodu, mal 1 strelu na bránu, 4 mínusky a jeho ice time sa výrazne znížil na 17:58. Večer cestoval na zápas s New York Islanders, proti nim vyhrali 4:0. Tento zápas sa mu podaril pripísal si asistenciu, dve plusky, 2 trestné minúty, mal jednu strelu na bránu ale jeho ice time bol o 3 minúty menej ako zápas predtým čiže 14:51. Momentálne má v 50 zápasoch zaznamenaných 19 bodov (3+16).

Juraj Slafkovský

Bodovo podarený týždeň pre Juraja začal v stredu aj napriek prehre s Edmonton Oilers v predĺžení. V tomto zápase si odniesol asistenciu, jednu plusku, 2 trestné minúty, 2 strely na bránu a jeho ice time bol 19:27. Posledný zápas tohto týždňa bol v piatok proti Vancouver Canucks. Zápas síce prehrali ale pripísal si gól z jedinej strely na bránu, ktorú mal. Ice time mal 18:58 a momentálne je dva body od zápisu do histórie, a stane sa teenagerom s najlepšou sezónou v histórií Habs. Juraj Slafkovský má v 69 zápasoch pripísaných 38 bodov (15+23.)

Martin Feherváry

Podobne ako aj Šimon Nemec má Feherváry tento týždeň 4 zápasy. V utorok sa postavil proti Calgary Flames, kde hráva Martin Pospíšil, vyhrali 5:2 avšak zo zápasu si Martin neodniesol žiaden bod, jednu plusku, 3 strely na bránu a ice timom 21:01. Vo štvrtok si zahrali proti Torontu, ktorému nestačili a prehrali vysoko 3:7. Zo zápasu si nepripísal žiaden bod, mal tri mínusky, 0 strieľ na bránu a ice time mal 20:20. Sobotu na domácom ľade porazili Carolinu Hurricanes po nájazdoch, Fehervárymu zápas moc nevyšiel. Neodniesol si žiaden bod, ani +/-, nemal žiadnu strelu na bránu a ice time mal 21:03. O deň neskôr mali zápas proti Winnipegu Jets, ktorý vyhrali s prehľadom 3:0, no zo zápasu si neodniesol žiaden bod, jednu plusku, nemal žiadnu strelu na bránu a jeho ice time bol 19:45. Martin Feherváry má momentálne nazbieraných 12 bodov (2+10) v 53 zápasoch.

Tomáš Tatar

Utorok hral Kraken na domácom ľade s Buffalom Sabres, tento zápas prehrali vysoko 2:6. Tatar si v zápase nepripísal žiaden bod, dve mínusky, 1 strelu na bránu a ice time 10:21. Vo štvrtok s nádejou vyhrať sa postavili proti Vegas Golden Knights, ani túto príležitosť nevyužili a odišli s ďalšou prehrou 1:3. Nepripísal si žiaden bod, mal 1 strelu na bránu, nemal ani +/- a jeho ice time bol 9:51. Na druhý deň bojovali s Arizonou až do predĺženia v ktorom prehrali 1:2, zo zápasu si neodniesol žiaden bod, len 2 strely a ice time 9:39. Pre Seattle Kraken je to už 7 prehra v rade. Tomáš Tatar má momentálne na konte 22 bodov (8+14) v 65 zápasoch.

Martin Pospíšil

Calgary Flames sa minulý týždeň moc nedarilo. V utorok sa postavili Washingtonu Capitals, ako sme už spomenuli hral proti Fehervárymu, s nimi prehrali 2:5. Zo zápasu si neodniesol žiadny bod, dve mínusky, ale mal 4 strely na bránu s ice timom 15:26. Pospíšil má momentálne zaznamenaných 17 bodov (7+10) v 50 zápasoch.

Erik Černák

Stredu cestovala Tampa na zápas s Vegas Golden Knights, z ľadu odchádzal šťastne aj Erik aj celý jeho tím. Pripísali si 3 body z výhry 5:3, na ktorú prispel Černák s asistenciou. Nemal žiadnu strelu na bránu bez +/- a jeho ice time mal o 4 minúty menej ako zápas predtým čiže 18:30. V piatok si zmerali sily so San Jose Sharks. Zo zápasu odchádzali víťazne 4:1 ale Slovák bez bodu, s jednou pluskou, bez strely na bránu a jeho ice time bol 18:47. Nedeľu prehrali tesne v predĺžení s Los Angeles Kings, zo zápasu si neodniesol žiaden bod, dve mínusky, nemal žiadnu strelu na bránu a ice time mal 19:41. Erik Černák má momentálne na svojom konte v 58 zápasoch 11 bodov (1+10).

Autor článku: Kristína Martáková

Zdroj titulnej fotky: Instagram/jnoodlesouppp