ZMĚNY V KÁDRU – Bílý Tygři Liberec

Liberec má za sebou ne úplně povedenou sezónu. Po dobré základní části, kde Liberec skončil těsně na 5. místě se ziskem 87 bodů, jeden bod za Hradcem Králové, se Bílý Tygři museli spokojit „pouze“ s předkolem.

V předkole narazili na plzeňskou Škodovku, která tygrům málem ukončila sezónu, když v rozhodujícím zápase vedli 3:0. Liberec předvedl ale skvělý obrat a mohl se radovat z postupu do čtvrtfinále. Tam jim ale stopku vystavil již zmiňovaný Hradec Králové (4:1 na zápasy) a Liberec se musel s play off rozloučit. Po sezóně přišlo hodně změn jak na lavičce tak i v kádru. Vrací se staronový trenér Filip Pešán, který nahradí svého bývalého asistenta Patrika Augustu. Tygři přivedli do svého týmu zajímavé jména, naopak dost hráčů ale odešlo. Pojďme se podívat na některá zajímavá jména.

Zdroj: Bílý Tygři Liberec

Odchody

Petr Jelínek

39-letý veterán a bývalý kapitán Liberce Petr Jelínek se rozhodl po devíti sezónách u Bílých Tygrů změnit působiště. Měla jim být Škoda Plzeň, kde Jelínek podepsal smlouvu na 2 roky, ale pár týdnů po podpisu se Jelínek rozhodl skončit se svojí hokejovou kariérou. A proč? LA Kings Petrovi Jelínkovi nabídlo dělat pozici skauta a taková nabídka se rozhodně nedala odmítnout. Jelínek ale kromě skautování v LA bude mít ještě jednu práci – bude pomáhat v Liberci s rozvojem mladých hráčů.

Petr Kváča

25-letý brankář a draftová 117ka z roku 2017 Petr Kváča má za sebou skvělé angažmá v Liberci. Po 3 výborných sezónách ve kterých nasbíral přes 100 startů za Bílé Tygry s celkovou úspěšností přes 92% si vybojoval a poprvé si vyzkouší zahraniční angažmá. Jeho novým působištěm pro příští sezónu bude švédský klub Rögle BK.

Michael Frolík

35-letý odchovanec z Kladna, který se v loňské sezóně vrátil do Evropy, konkrétně do švýcarského Lausanne. Po své misi v NHL, kde odehrál přes 800 zápasů ve kterých nasbíral přes 350 bodů a navíc zvedl nad hlavu Stanley Cup se rozhodl letos vrátit do zpátky do Česka, kde zakotvil v Liberci. Jednalo se o opravdu slušnou posilu, o které měli všichni velké očekávání, ale výkony Frolíka byly průměrné. V 57 zápasech nasbíral 27 bodů a rozhodl se v Liberci skončit. Příští rok bude „Baby Jágr“ hrát tam, kde to všechno začalo – v Kladně.

Uvis Janis Balinskis

Velkou ztrátu hlásí Liberec taky v obraně. 26-letý lotyšský obránce letošní bronzový medailista z mistrovství světa Uvis Janis Balinskis po dvou povedených sezónách v Litvínově letos v Liberci naprosto bodově explodoval. V 60 zápasech dokázal nasbírat 42 bodů (12+30). Svými výkony v letošní sezóně si hlasitě řekl o zahraniční angažmá. Spekulovalo se známých zahraničních destinacích (Finsko, Švédsko..), co ale nikdo nečekal bylo, že po Balinskisovi šáhla Florida Panthers. Balinskis tak příští sezónu bude bojovat o hlavní místo v týmu panterů z Floridy.

Dále odešli:

Jan Ordoš -> České Budějovice

Jakub Neužil -> neznámo kam

Ondřej Vitásek -> neznámo kam

Jan Štibingr -> Mladá Boleslav

Richard Nedomlel -> Třinec

Zdroj: Jiří Princ

Příchody

Ian McCoshen

Liberec po odchodu Balinskise musel hledat nového produktivního obránce. Novou posilou Bílých Tygrů se stal 27-letý americký obránce Ian McCoshen, který se pokusí nahradit Balinskise. McCoshen je velmi zkušený hráč, má několik startů v NHL za Floridu Panthers. Minulou sezónu strávil ve Finsku v týmu Ässät Pori, kde nasbíral v 67 zápasech 32 bodů (7+25).

Ronald Knot

Další velká posila pro Liberec do obrany. 28-letý český reprezentační obránce Ronald Knot se vrací zpět po nepovedeném pokusu o NHL do týmu Bílých Tygrů. Knot poseldní 2 roky strávil v zahraničí, předminulou sezónu okusil poprvé zahraničí hokej, konkrétně v KHL v týmu Nižněkamsk a minulou sezónu se vydal bojovat o místo v nejlepší lize světa do týmu Arizona Coyotes. Tam se mu ale příliš dobře nevedlo, když v 66 zápasech nasbíral 18 bodů (4+14).

Dávid Hrenák

Zajímavé a překvapivé jméno přivedli Bílý Tygři do brankoviště. Do Liberce se stěhuje 25-letý slovenský brankář Dávid Hrenák. Hrenák poslední sezóny hrával v amerických juniorských ligách (NCAA, ECHL), ale také nahlédl na farmu LA Kings, kde naskočil do 3 zápasů (95,1%). Příští sezónu v Liberci s jeho novým brankářským kolegou Danielem Králem poprvé okusí naplno dospělý hokej. Uvidíme jestli Liberci sázka na mladé gólmany vyjde nebo ne.

Další přestupy:

Vojtěch Budík

Kelly Klima

Miroslav Mucha

Michael Schnattinger

Autor: Filip Baumruk

Foto: Sportovníaukce.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *