Vladimir Tarasenko podpísal zmluvu s Ottawou Senators!

Ottawa Senators podpísala ročný kontrakt na 5 miliónov dolárov s útočníkom Vladimirom Tarasenkom. Zmluva je tiež spojená s klauzulou o zákaze výmeny.

Tarasenko v sezóne 2022/2023 zaznamenal 18 gólov a 50 bodov v 69 zápasoch rozdelených medzi tímy St. Louis Blues a New York Rangers. New York získal Tarasenka a Patricka Kanea pred uzávierkou výmen v rámci vystupňovanej snahy zabojovať v tesnom súboji o play-off vo Východnej konferencii.

Tarasenko si v úvodnom kole play-off pripísal tri góly a štyri body, keď Rangers vyradili New Jersey Devils v siedmich zápasoch. Senators tak našli kvalitnú náhradu za útočníka Alexa DeBrincata, ktorý bol začiatkom mesiaca vymenený do Detroitu Red Wings.

Tento krok je do istej miery prekvapením, keďže Tarasenko si organizáciu New York Rangers veľmi pochvaľoval po májovej prehre tímu v prvom kole vyraďovacej časti play-off s New Jersey Devils a nechával si otvorené dvere pre návrat.

,,Všetko sa mi páči. Nemôžem povedať jediné zlé slovo na moje pôsobenie. Všetko sa mi páčilo… O mňa a moju rodinu bolo veľmi dobre postarané. Je to jedna z najlepších organizácií v lige pre hráčov“.

Povedal Tarasenko.

Po piatich dňoch od začiatku trhu voľných hráčov Vladimir Tarasenko prepustil svojho agenta Paula Theofanousa a tak jeho noví zástupcovia začínali od začiatku proces hľadania vhodnej organizácie pre neobmedzene voľného krídelníka.

Ottawa je tím je postavený okolo kapitána Bradyho Tkachuka, Josha Norrisa, Tima Stutzla, Drakea Bathersona a Thomasa Chabota. Všetci hráči majú podpísané dlhodobé zmluvy a ďalším v poradí bude nováčik, obranca Jake Sanderson, ktorý si sadne k rokovaciemu stolu koncom tohto leta.

,,Vladimir je prirodzený strelec. Je to dynamický hráč, ktorý dokáže skórovať odkiaľkoľvek v útočnom pásme, a zároveň nedocenený tvorca hry, ktorý si urobil kariéru tým, že spolu so svojimi spoluhráčmi vedie útok.“

Uviedol generálny manažér Senators Pierre Dorion.

Keďže ide len o jednoročnú zmluvu, Tarasenko bude motivovaný dosiahnuť úspech, pretože to znamená, že by mohol dostať dlhodobejšiu zmluvu. Už predtým prejavil záujem o návrat do Rangers, ale tí jednoducho nemali dostatok priestoru na tento krok.

31-ročný Rus odohral prvých 11 sezón v NHL v tíme St. Louis a v roku 2019 pomohol Blues získať Stanleyho pohár. Na svojom konte má 270 gólov a 204 asistencií v 675 zápasoch základnej časti a 40 gólov a 20 asistencií v 97 zápasoch play-off.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *