Druhý najstarší hokejový turnaj v Európe napíše svoju 76. kapitolu. Tohto podujatia sa zúčastnia 4 tímy a práve teraz sa na všetkých účastníkov pozrieme.
HK POPRAD
Samozrejme, aj tento rok sa predstaví usporiadateľ spod Tatier. Poprad prežil veľmi chaotickú sezónu, už v príprave prišli Kamzíci o dlhoročnú defenzívnu oporu a to spoľahlivého ľavého beka Daniela Brejčáka. Aby toho nebolo málo, celú sezónu bojoval so zraneniami aj ďalší rodák Dávid Skokan, ktorý aj keď nastúpil, tak s veľkým sebazaprením. Problémy plánovaného prvého centra sa odrazili aj na číslach, keďže išlo s prehľadom o jeho najslabšiu sezónu za posledné roky. Každopádne, Poprad skončil už v kvalifikácií, kde po troch nevydarených zápasoch vypadol s Nitrou. Tento rok sa chystajú v kabíne veľké zmeny, odísť má niekoľko opôr a káder by sa mal výrazne viac opierať o legionárov, prvým predstaveným z nich bol najproduktívnejší hráč základnej časti Tipos Extraligy, Max Gerlach. Ďalším nováčikom je Dominik Jendek, ktorý zažil vydarenú sezónu v Banskej Bystrici, čo mu napokon zaručilo pozvánku aj do seniorskej reprezentácie. Naopak, už teraz odišlo veľa hráčov, spomenúť sa oplatí napríklad Petra Koloucha, Frenksa Razgalsa, či Miloša Bubelu.
HC KOŠICE
Na tradičnom turnaji sa objaví aj ďalší tím z východu a to aktuálny majster z Košíc. Mužstvo Dana Cemana aj cez nevydarený štart sezóny vyhralo základnú časť a napokon aj majstrovský titul. V Košiciach možno logicky očakávať menej zmien ako v Poprade, každopádne z oznámených transferov vieme len o presune defenzívne ladeného pravého obrancu Ladislava Romančíka, ktorý sa upísal Bratislave. Čo sa príchodov týka, tak na webe EliteProspects sa vraví o Tomášovi Zigovi a Cooper Zechovi, toho si môžu fanúšikovia Extraligy pamätať z krátkeho pôsobenia v Nitre, kde hral počas výluky NHL. Odísť by mal opäť Denis Parshin, ktorý to má údajne namierené do ruskej VHL.
Košice Tatranský pohár dobre poznajú, vyhrali ho už 10 krát, naposledy v roku 2017. Poslednú účasť zaznamenali v roku 2019, kedy obsadili tretie miesto.
SAIPA LAPPEENRANTA
Prvým zahraničným tímom a zároveň aj prvým oznámeným účastníkom (ak samozrejme nerátame domáci celok) bol fínsky tím SaiPa. Ide o tradičný klub, ktorý vznikol v roku 1948 a je pravidelným účastníkom prestížnej Liigy, kde pôsobí nepretržite od sezóny 1996/97. Najväčší úspech klubu je bronz z ročníka 1965/96 a mimo to má SaiPa za sebou aj pôsobenia v hokejovej Ligy majstrov. Naposledy sa tam objavili v sezóne 2016/17, kedy nestačil ich hráči na švédske Växjö, ktoré ich vyradilo v osemfinále. Dosť bolo pekných rečí, realita sa má momentálne tak, že SaiPa dohrala sezónu na poslednom mieste a tak logicky začalo vedenie konať. Odišiel paradoxne ich najproduktívnejší hráč Ville Meskanen, ktorý minulú sezónu strelil 21 gólov a pripísal si 13 asistencií za 60 stretnutí. Taktiež sa klub rozlúčil s ich druhým najproduktívnejším bekom Kalle Maalahtim (49 zápasov, 4 góly plus 12 asistencií). Naopak, SaiPe sa upísal český brankár Jan Lukáš či druhý najproduktívnejší hráč ICEHL, Adam Helewka, ktorý v minulosti hral aj za Zvolen.
HC OCELÁŘI TŘINEC
Mali sme sem už majstra Tipos Extraligy, avšak chýbať nebude ani víťaz českej najvyššej súťaže. Oceláři ovládli ligu aj tento rok a pre slovenského diváka to bude dozaista veľké lákadlo. Predsa len, zmluvu na ďalšiu sezónu má zo slovenských hráčov Libor Hudáček, Martin Marinčin, Patrik Koch (ten avšak môže zamieriť do NHL), Marko Daňo, Viliam Čacho a tiež rodák z Popradu, Patrik Hrehorčák. Poslednú dobu sa tiež špekuluje o ďalšiemu Slovákovi, ktorým by mal byť skúsený Richard Pánik. Po sezóne sa klub rozlúčil so stálicami Tomášom Marcinkom a Aronom Chmielewskim, skončil taktiež Jan Zahradníček, Samuel Buček a Vladimir Roth. Naopak, Třinec posilnil už spomínaný Patrik Koch s Viliamom Čachom a taktiež Kamil Walega, Tomáš Kundrátek a Richard Nedomlel.