Kanadská cesta v Žiline končí

Podľa slov športového manažéra Vlkov Františka Skladaného pre Žilinský večerník vedenie klubu Vlci Žilina rozhodlo, že na nasledujúcu sezónu nebudú angažovať kanadského trénera Jarroda Skaldeho.

Kanadský tréner prišiel do Žiliny pred začiatkom minulej sezóny s bohatými skúsenosťami zo zámoria, avšak nedokázal sa dostatočne aklimatizovať a sám priznal, že začiatky boli ťažké, čo z časti zapríčinila jazyková bariéra.

Na poste trénera pôsobí už 15 rokov a zatiaľ nie je známe, kam budú jeho kroky smerovať. S pravdepodobnosťou by to malo byť v Európe, kde už pôsobí od roku 2020. Dve sezóny bol hlavným trénerom a zároveň športovým riaditeľom britského klubu Cardiff Devils. V júli 2022 podpísal s „vlkmi“ ročný kontrakt.

Zdroj: Vlci Žilina/Daniel Stehlík

Trénerská pozícia pod Dubňom stále nie je známa, avšak športový manažér prezradil, že sa rozhodli hľadať v tamojších vodách.

Sme blízko k podpisu zmluvy, ale zatiaľ viac neprezradím. Rozhodli sme sa ísť slovenskou cestou, maximálne sa pozeráme do Česka. Nový tréner by mal byť Slovák, to je moje súčasné stanovisko.

František Skladaný, športový manažér Vlkov

Kolujú sa špekulácie, že by sa novým trénerom mohol stať veľmi skúsený 63-ročný Ernest Bokroš, ktorý by prichádzal z Prešova. Ďalším spomínaným menom je aj Daniel Babka, ktorý je druhým trénerom na zozname, prípadne by mohol byť angažovaný ako asistent trénera. Žilinským fanúšikom je veľmi dobre známy, pretože ho mohli vidieť na trénerskej lavičke ich rivala v Martine.

Zdroj: Vlci Žilina/Daniel Stehlík

Autor: Petra Franeková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *