Anže Kopitar zotrvá v Los Angeles náledujúce dva roky!

Aktuálne asi najväčšia klubová legenda nikam neodchádza. Los Angeles Kings oznámili podpis svojho kapitána na dvojročné predĺženie vo výške 14 miliónov dolárov (7 miliónov dolárov ročne).

Na slávnostnom odovzdávaní cien NHL koncom minulého mesiaca vyhral Lady Byng Trophy 2023.

Priamo počas záverečných rozhovoroch na konci sezóny uviedol, že chce podpísať zmluvu už toto leto, aby sa tak mohol vyhnúť trhu s voľnými hráčmi. Jeho aktuálny kontrakt mu končí až následujúcu sezónu. Kopitar sa stal oprávneným podpísať toto predĺženie 1. júla a teraz, o necelý týždeň neskôr, oficiálne podpisuje zmluvu, ktorá ho udrží s Kings až po sezónu 2025-26.

Los Angeles sa stalo domovom pre mňa a moju rodinu a som nadšený, že si tu môžem predĺžiť svoju kariéru. Iste, už som to niekoľkokrát povedal a nie je to žiadne tajomstvo, chcem tu zostať a byť hráčom jedného tímu.“

Anže Kopitar
Zdroj: Los Angeles Times (Harry How/Getty Images)

Hoci rodák z Jeseníc má už 35 rokov, stále sa jedná o relatívne kľúčový podpis. Kopitar viedol Kings v bodovaní už 15. raz v kariére NHL, pričom túto sezónu zaznamenal svoj najvyšší súčet gólov (28) a bodov (74) od sezóny 2017/2018.

Mal tiež viac ako 55 percent v kruhu na vhadzovania a v počte zablokovaných striel medzi útočníkmi sa umiestnil na treťom mieste v NHL. Jeho štatistika potláčania šancí súpera v druhej polovici sezóny patrila medzi elitu ligy, v momente kedy Kings našli svoje perfektné formácie medzi ktoré zapadol.

Kopitar získal v roku 2022 ocenenie Mark Messier Leadership Award a v roku 2023 Lady Byng, čím ukázal svoj vplyv ako vodca tohto tímu.

Zdroj: LA Kings Insider, (Photo by Gary A. Vasquez/NHLI via Getty Images)

Slovinský kráľ bol pôvodne vyberaný z jedenástej priečky celkovým výberom vstupného draftu NHL 2005. Od tej doby nazbieral v 1 292 zápasoch 1141 bodov; za 393 gólov a 748 asistencií.

Podľa slov Roba Blakea, generálneho manažéra Kings, bolo celé vedenie nadšené z toho, že Kopitar chce ostať aj po zvyšku kariéry v tomto klube a sám tvrdí, že jeho ultimátny cieľ je priniesť tretí Stanley Cup do Los Angeles.

Je úžasný, neustále vedie náš tím svojimi činmi aj mimo ľadu. Keď dokážeme priviesť rôznych hráčov a obklopiť ich hráčmi ako Anže, je to určite prínosom pre našu organizáciu. Sme radi, že sme dosiahli dohodu, ktorá udrží Anze v Los Angeles, pretože naša skupina urobí ďalší krok v súťaži o Stanleyho pohár. Je srdcom a dušou tohto tímu ako náš kapitán a v našom klube bude aj naďalej hrať hlavnú úlohu.

Rob Blake
Zdroj: NHL Rumors (Photo by Keith Gillett/Icon Sportswire)

Čo sa týka nového kontraktu, nejedná sa o žiaden prepral ale čisto zortvanie klubovej legendy v tíme kde strávil cekú svoju kariéru. Kings ušetria 3 milióny ktoré môžu byť veľkým prínosom pre tím, v oblasti podpisovania kľúčových hráčov pre nižšie lajny a obranné páry. Nehovoriac o tom, že hoci nový kontrakt bude nižší predpokladá sa taktiež aj výrazné zvýšnie platového stropu.

V konečnom dôsledku Králi z Los Angeles o nič neprídu práve naopak. Budúce hviezdy budú mať šancu zahrať si nie len z klubovou ikonou ale aj skvelým mentorom pri rozvýjaní sa.

Bol som s touto organizáciou cez to všetko čo sa dalo, pozitívne ale aj negatívne, a viem, že naša skupina je blízko k dosiahnutiu niečoho výnimočného. Teším sa, že môžem pomôcť dosiahnuť ďalšiu úroveň a dosiahnuť konečný cieľ, ktorým je opätovné získanie Stanleyho pohára.

Anže Kopitar

ZDROJ: NHL.com

AUTOR: Matúš Gordiak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *