Nový Jičín představil novou identitu, inspiroval se kluby v NHL!

Ďáblové z Nového Jičína do nové sezóny nastoupí s novou identitou. Nejvýraznější změnou je logo Ďáblů, které bylo zmodernizováno podle klubů hrajících v NHL nebo velkoklubů v tuzemsku.

Z loga zmizel textový název. Nyní jej tvoří jen hlava ďábla, jehož hlava připomíná tvar písmena D a roh háček nad tímto písmenem. Na logu vedení pracovalo celé léto, během kterého došlo na mnoho návrhů a postupných změn až do finální podoby.

„Logo se hlavně zmodernizovalo a zjednodušilo. Inspiraci jsme brali od jiných klubů ze zahraničí, převážně týmů hrajících NHL.“

David Dostál, trenér Nového Jičína
Zdroj: hknj.cz

„Logo je hlavně jedinečné a moderní a nelze si jej splést s logy ostatních klubů. Stále se snažíme propojit identitu New Jersey, ale zároveň mít svou vlastní. Samotné logo tvořil profesionální grafik, který jej dle našich požadavků neustále upravoval. Věříme, že se nový Ďábel bude fanouškům líbit,“ pochválil usilovnou práci Milan Urban.

„Logo skrývá počáteční písmeno názvu Ďáblové. Jeho hlavním prvkem je jasné a seriózní, profilové vyobrazení Ďábla samotného, který se v předešlém logu objevuje v nešťastné dětské malůvce. Ve zkráceném termínu jsme logo tvořili zhruba 2 měsíce včetně dalších komunikačních prvků jako jsou třeba sociální sítě nebo webdesign. Další náplní práce byla modernizace a obrandování zázemí hráčů. Věřím v pozitivní nebo neutrální reakci fanoušků. Logo je moderní a troufnu si říct, že na druhou ligu nadstandardní. Jako fanouška by mne motivovalo k nákupu klubového merche a tím je spjata alespoň malá podpora klubu. Logo je jen odrazový můstek do budoucnosti, kdy hlavní nadstavba musí přijít z marketingového úseku,“ prohlásil o novém logu Ďáblů Jakub Illéš, hokejista prvoligového Prostějova, jehož studio za tímto výtvorem stojí.

„Logo je jen odrazový můstek do budoucnosti, kdy hlavní nadstavba musí přijít z marketingového úseku.“

Jakub Illéš

Autor: Šimon Polena

Foto: hknj.cz

Zdroj: hknj.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *