O brankársky post pod Dubňom sa postará extraligová dvojica

Žilina v extraligových vodách ulovila brankársku dvojicu z Liptova a Zemplína. Do kádra zavíta Michal Valent a Andrej Košarišťan.

Prvým angažovaným brankárom je 37-ročný Michal Valent, ktorý prichádza z Liptovského Mikuláša. V predchádzajúcej sezóne odchytal 45 stretnutí s percentuálnou úspešnosťou 90,8% a 2,74 gólov na zápas. Skúsený Martinčan má na konte aj postup do českej extraligy s klubom HK Mladá Boleslav v sezóne 2013/14. Dlhé roky pôsobil v slovenských extraligových kluboch HK Nitra a HK Dukla Trenčín, kde sa postaral o post jednotky.

Druhým predstaveným menom je skúsený 29-ročný Andrej Košarišťan, ktorý prichádza z východu. Minulú sezónu pôsobil v dvoch kluboch, v Košiciach a Michalovciach, kde pôsobil ako brankárska dvojka. V Košiciach odchytal 3 zápasy s percentuálnou úspešnosťou 89,5%, neskôr sa presunul do Michaloviec, kde zakročil do 5 zápasov s úspešnosťou 90,6% a 2,78 gólov na zápas. Na konte má dokonca pripísané aj štarty v slovenskom drese a z druhej českej ligy za tím Kladna.

Zdroj: flashscore.sk, hokejportal.sk

Autor: Petra Franeková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *