Růžička v Ústí nad Labem?

V Ústí se schylovalo k přestupové bombě v podobě Vladimíra Růžičky a k podepsání nových sponzorů. Teď však hrozí týmu i úplný konec!

Není to tak dávno, kdy se na webu deník.cz tvrdilo, že se druholigovému týmu HC Slovan Ústí nad Labem „blýská“ na lepší časy. Na místo hlavního trenéra měl údajně nastoupit bývalý reprezentační trenér – Vladimír Růžička.

Růžička má za sebou úspěšnou kariéru a to jak hráče, tak i trenéra. Přeci jen, přivezl poslední zlatou medaili z MS. I jeho extraligové tituly se Slavií Praha mu zajistili status skvělého trenéra.

Poslední dobou se však Růžička trápil. Nevyšlo mu angažmá v Chomutově, který pod jeho vedením spadl do nižší ligy. Následně naprosto vyhořel v čele extraligového Litvínova, později ani v litvínovském dorostu. Vypadalo to na konec kariéry Vladimíra Růžičky.

Co se vlastně tenkrát stalo?

Vše vypadalo velice nadějně, tedy až do momentu, kdy byl Růžička obviněn z pronevěry. Údajně bral úplatky a to již ve Slavii. Růžička se proti tomu ohradil a tvrdil, že ho pan Palaščák vydíral a chtěl po něm, aby zmařil kariéru jeho syna. Růžička na Palaščáka podal trestní oznámení. Tento spor však bývalý reprezentant prohrál. K údajným úplatkům tvrdil, že se jednalo o tzv. „výchovné„, které vybírají všechny kluby při přestupech hráčů. Ani s tímhle u soudu neobstál a musel uhradit pokutu. Tato kauza tak byla začátkem Růžičkova konce.

Zdroj: iDNES.cz

Nynější okolnosti mu však daly ještě naději. Sám přiznal, že se do důchodu ještě nechystá a trénovat chce. Jenže to má svá úskalí. Nejdříve to vypadalo, že už se k podpisu schyluje, tato informace však byla vyvrácena. Teď to spíše vypadá, že si Růžička bude muset hledat uplatnění jinde než v severočeském klubu s bohatou historií.

Není žádným tajemstvím, že o všem dva měsíce jednáme. Snažíme se získat nové partnery a sponzory, jednáme i s městem Ústí nad Labem. Zároveň probíhají jednání i s hráči a trenéry. V současné chvíli není ale nic hotového. A ani to není před podpisem.

Miroslav Kanis pro deník.cz

Smlouva s Růžičkou však nebyla jediným lákadlem. Novým sportovním manažerem se měl stát Miroslav Kanis, který měl do klubu přivést nové sponzory. Sponzorství mělo činit až 20 mil korun, což by byla pro tým z druhé ligy velice převratná částka. Miroslav Kanis se nakonec přeci jen stal sportovním manažerem, jenže se sponzory to bylo již podstatně horší.

Určitě to není tak, že máme nasmlouvané nové sponzory, od kterých máme 20 miliónů, jak se psalo.

Miroslav Kanis pro deník.cz

Ústí tak nemá peníze, hráče, pořádného trenéra a ni podporu města.

Nezbývá než čekat, jak to s druholigovým severským klubem nakonec dopadne.

Autor: Šimon Polena

Foto: e15.cz

Zdroj: deník.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *