Talentovaný Slovák mení svoje pôsobisko a najbližšie 2 roky strávi v Severnej Amerike!

Adam Žlnka je 19-ročný talentovaný slovenský útočník, v roku 2022 bol draftovaný Arizonou Coyotes z 204. miesta a počas posledných 2 sezón pôsobil v klube Sioux Falls Stampede v USHL, avšak v tej nasledujúcej bude hrať za iný klub.

Adam sa stal súčasťou výmeny medzi klubmi Sioux Falls Stampede a Waterloo Black Hawks, kde Waterloo získalo Adama za ruského obrancu Gennadiho Chalyho.

Na prvú sezónu v zámorí má rodák z Detvy veľmi zlé spomienky. Utrpel jedno z najvážnejších zranení, keďže si roztrhol predný krížny väz v kolene. Paradoxom je, že sa mu toto zranenie stalo práve počas zápasu proti Waterloo Black Hawks.

„Bol to nešťastný moment. Dostal som hit a následne som si prisadol koleno. Tým, že som šiel na ďalšie striedanie, som to prakticky dorazil, keďže mi koleno úplne strelilo,“

povedal Adam Žlnka v rozhovore pre tvnoviny.sk
Adam v drese Sioux Falls Stampede (zdroj: tvnoviny.sk)

Sezóna 2022/23, teda jeho druhá sezóna v zámorí sa vydarila Adamovi oveľa viac. V 56 zápasoch získal 24 kanadských bodov za 8 gólov a 16 asistencií. Oproti minulej sezóne, kde v USHL odohral len 10 zápasov a kvôli zraneniu skončil už v decembri, túto sezónu vynechal len 6 zápasov. Zahral si aj na majstrovstvách sveta do 20 rokov, kde si pripísal jednu asistenciu v zápase proti USA.

Waterloo Black Hawks patrilo v minulej sezóne medzi najlepšie tímy v USHL. V základnej čašti obsadili v západnej konferencií 2. miesto, avšak v playoff však vypadli už vo štvrťfinále proti klubu Lincoln Stars. Pre porovnanie, Sioux Falls Stampede sa naposledy do playoff dostalo v sezóne 2019/20, Adam teda presunul do oveľa ambicióznejšieho klubu.

Po odohraní len 10 zápasov, keď bol nováčikom, sa na jeho následujúcu sezónu naozaj musíte pozerať ako na jeho druhú sezónu v USHL a nie tretiu. V tomto kontexte si myslím, že pre hráča, ktorý tejto lige rozumie, je tu preňho veľa príležitostí na rast.

povedal pre waterlooblackhawks.com generálny manažér Waterloo Black Hawks Bryn Chyzyk


Adam si však zabezpečil pôsobisko aj pre ročník 2024/25, kde bude pôsobiť v kvalitnej NCAA za tím Northeastern University Huskies. Northeastern University patrila v posledných 2 rokoch medzi najlepšie kluby vo svojej konferencií, v sezóne 2021/22 vyhrali základnú časť konferencie, kde nakoniec vypadli v semifinále playoff a v minulej sezóne obsadili v základnej časti 3. miesto, bohužiaľ vypadli už vo štvrťfinále playoff.

Autor: Alex Höger

Foto: neutralzone.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *