Debakel v Bratislave! Slovensko deklasovalo Nórsko s prispením všetkých formácii.

Dnešným dňom sa zimný štadión Ondreja Nepelu stal dejiskom 18. ročníka turnaja, ktorý začínal ešte v roku 1998 pod názvom Corgoň Cup a teda reč je samozrejme o domácom Kaufland Cupe. Prvým súperom Slovenska bolo Nórsko.

Zverenci Craiga Ramsayho vstúpili do duelu s veľkým elánom a aj keď boli úvodné minúty skôr vyrovnané, tak skóre na našu stranu naklonil prv Patrik Lamper v presilovej hre a neskôr zvyšoval náskok Oliver Okuliar. V oboch prípadoch si obaja strelci našli svoje miesto pred bránkou. Slovensko v aktivite pokračovalo a výsledkom toho bol presný zásah Petra Zuzina na 3:0, to dokonca v čase len 10:01. Skúsený navrátilec do reprezentácie vybojoval svojou aktivitou puk od Larsena a dostal sa až do samostatného úniku, s využitím šance už problém nemal. Výsledkovo uzavrel úvodných 20 minút Peter Cehlárik, ktorý strelou z prvej využil krížnu prihrávku od Lukáša Cingeľa.

zdroj fotky: TASR

To, že Slovensko po jednoznačnej prvej tretine nepoľaví ukázal už na začiatku druhej periódy v čase 20:42 kapitán Marek Hrivík, ktorý využil skvelú myšlienku Olivera Okuliara a po spracovaní puku strieľal útočník švédskeho Leksandu na prázdnu bránu. Následne avšak prišiel úpadok, Slováci sa začali viac hrať s pukom a miestami sme Nórsko podcenili, hrali sme tiež dve oslabenia. V druhej polovici druhej tretiny sme sa následne opäť dostali do pohody, keď postupne brankára súpera prekonal Dávid Mudrák, pre ktorého to bol premiérový presný zásah v reprezentácii, ďalší gól si pripísal na svoj účet center 4. formácie Viliam Čacho a skvelú pasáž našich v čase 38:50 zaklincoval Alex Tamáši, ktorý využil odrazený puk.

zdroj: TASR

Tretia tretina už bola vo výrazne kľudnejšom tempe, teda minimálne čo sa gólov týka. Oba tímy robili chyby v rozohrávke, Nórsko nechcelo čisté konto Stanislavovi Škorvánkovi dopriať a tak náš súper niekoľko krát zahrozil, vyznamenala sa aj lapačka slovenského brankára, keď schoval strelu Elsveena. Jediný gólový moment tretej dvadsať minútovky nastal v čase 53:08, kedy šikovne zakončil šancu spoza brány. Nemuselo sa však jednať o posledný gól, čestný zásah pre Nórsko mohol zaznamenať napríklad Olsen, ten sa ale pošmykol a sľubnú príležitosť nezakončil. Samotný záver zápasu ešte okorenila menšia šarvátka medzi oboma celkami, tá sa avšak zaobišla bez vylúčenia.

Ohlasy

„Hrali sme rýchlo, boli sme efektívni, som veľmi spokojní. Takto si to predstavujem. Musím pochváliť každého hráča,“

povedal hlavný tréner národného tímu Craig Ramsay.

„Nebol som si istý, či som ho dal ja, myslel som si, že ho dal Hrivík. Ale potom mi Marek priniesol puk, za čo som vďačný. Ale nebolo to ľahké, Nóri dobre korčuľovali a dohrávali súboje,“

opísal svoj prvý gól v reprezentácii obranca Dávid Mudrák.

Sumár

SLOVENSKO – Nórsko 9:0 (4:0, 4:0, 1:0)
Góly: 
4. Okuliar (Hrivík, Lantoši), 6. Lamper (Čacho, Mucha), 11. Zuzin, 19. Cehlárik (Cingel, Bodák), 21. Hrivík (Okuliar, Lantoši), 33. Mudrák (Gajdoš), 35. Čacho (Bodák, Kašlík), 39. Tamáši (Kašlík, Beňo), 54. Cehlárik (Cingel). Rozhodovali: Hronský, Žák – Durmis, D. Konc ml., vylúčení: 3:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5490 divákov.

Zostavy

Slovensko: Škorvánek – Marinčin, Gajdoš, Beňo, Golian, Bodák, Bačik, Mudrák, Stacha – Lantoši, Hrivík, Okuliar – Cehlárik, Cingel, Zuzin – Kudrna, Tamáši, Kašlík – Lamper, Čacho, Mucha

Nórsko: Holm (41. Breivold Johansen) – Ostby, Vold-Engebrathen, Krogdahl, Larsen, Lilleberg, Kasastul, Faret, Wasenden – Bakke Olsen, Trettenes, Strandborg – Olsen, Ostrem Salsen, Berg-Paulsen – Brandsegg-Nygard, Vesterheim, Steen – Elvsveen, Edvardsen, Borvik

zdroj titulnej fotky: TASR

autor článku: Štefan Špak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *