Brad Treliving novým generálnym manažérom. Jedná sa ale o dobrý ťah zo strany Javorových Listov?

Len pred necelými pár týždňami sa Toronto dokázalo prebojovať do druhého kola prvýkrát od roku 2002. Eufória v klube ale aj v ich meste bola veľká a rovnako ako aj hráči, tak aj fanúšikovia si boli viac než sebaistý tým, že prejdú druhým a tretím kolom a objavia sa vo finále. Opak bol však pravdou a štatisticky „najhoršia“ Florida Panthers si s nimi poradila veľmi ľahko, kedy Javorové Listy poslala späť do Kanady v piatich zápasoch. Čo očakávalo mnoho fanúšikov bolo bezpochýb vyôúčenie jednej z dvojice Keefe/Dubas.

Zatiaľ čo sa hokejový svet, vrátane viacerých hokejových odborníkov, prikláňal k názoru, že je to práve Sheldon Keefe (hl. tréner) ktorý by mal byť vyhodený, nakoľko to nie je dostatočne kvalitný tréner na to, aby trénoval tak kvalitný tím, Kyle Dubas, už bývalý generálny manažér, mal za sebou kvalitný trade deadline kde pre tím dodal posily v obrane, rovnako tak aj v útoku a získal pre tím ďalšie skúsenosti potrebné do playoff. Aj vďaka nemu sa dostalo Toronto do vysnívaného druhého kola. Vedenie Javorových Listov však malo na celú situáciu iný pohľad a vyhodili práve Kylea Dubasa. Nuž a o niekoľko dní na to ohásili na rovnakom poste aj svoju novú posilu, ktorou sa stal Brad Treliving.

Zdroj: CTV news

Brad Treliving patrí v zámorí k tým známejším a aj skúsenejším generálnym manažérom v lige. Od roku 2006 pôsobil ako asistent generálneho manžéra v Arizone Coyotes (vtedajší Phoenix Coyotes) a zároveň pôsobil aj ako generálny manažér ich farmy. V roku 2014 si vybojoval pozíciu generálneho manažéra v Calgary flames kde pôsobil až do konca tohtoročnej sezóny.

Hoci s Calgary nevyhral Stanley cup, má s nimi relatívne bohaté skúsenosti v playoff. Za deväť sezón sa mu do playoff podarilo dostať päťkrát a z toho dvakrát do konferenčného semifinále. Toronto by takúto bilanciu s druhými kolami v najbližšej dobe určite privítalo. Za už spomínaných 9 sezón má na konte vyše 360 výhier a teda môžeme usúdiť, že Calgary Flames patrilo v jeho rokoch medzi tie lepšie hrajúce tímy.

Zdroj: NHL.com

Každý generálny manažér má svoje meno najmä na základe istých trejdov, podpisov a draftujúcich hráčov, ktorý ich poznamenali. Brad Treliving toho nie je výnimkou. Medzi jeho esá patrí určite trade Dougieho Hamiltona, Michaela Ferlanda a Adama Foxa do Caroliny za Noaha Hanifina a Eliasa Lindholma. Kým v Caroline neostal nikto, Noah Hanifin aj Elias Lindholm sú stále kľúčovými hráčmi Calgary. Za zmienku stojí aj draftovanie Matthewa Tkachuka, ktorý však už v organizácií Flames nepôsobí.

Nuž a medzi tie najhoršie patrí určite trade Travisa z New Yorku Islanders za prvé a 2 druhé kolá draftu. Z prvého picku sa neskôr stal Noah Dobson ktorý teraz patrí k najlepším obrancom ostrovanov. Travis Hamonic v Calgary nepôsobí. A v neposlednom rade aj trade Matthewa Tkachuka so štvrtým kolom za Jonathana Huberdaua, MacKenzieho Weegara, Colea Schwindta a podmieneným prvým kolom roku 2025. Na prvý pohľad sa zdalo, že tento trade vyhralo s prehľadom Calgary Flames. Až na to, že Huberdeau výkonnostne klesol zo 115 bodovej sezóny na chabú 55 bodovú, rovnako ako klesol výkonnostne aj Weegar, samotný klub ani len nepostúpil do playoff, zatiaľ čo Matthew Tkachuk si zahrá svoje prvé boje o Stanleyho pohár v jeho kariére.

Príchod Brada Trelivinga sa nedá považovať za geniálny ťah, no nedalo by sa povedať, že by si Toronto positilo zlého generálneho manažéra. Trelivingova hlavná úloha bude podpísať si kľúčových hráčov na následujúce roky. Ich tím je vyskladaný s kvalitnými mladíkmi, ktorí sa kombinujú s tými viac skúsenými. O to viac by sa cenilo, keby namiesto Sheldona Keefeho zasadol trénerskú lavičku niekto, kto má obrovské skúsenosti v playoff a v tíme by dokázal naladiť aj tímovú chémiu pre zisk najcennejšej hokejovej trofeje.

Autor: Matúš Gordiak

Zdroj: NHL.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *