Brendan Lemieux znovu mění působiště

Sedmadvacetiletý kanadský útočník mění již popáté svoje působiště v NHL. Tentokrát to pro něj ale bude novinka, podepsal totiž jako volný hráč.

Jeho juniorská kariéra začala v OHL, když ho ze 69. místa draftoval tým Barrie Colts. Hned v prosinci téhož roku ale obdržel stopku na 8 zápasů kvůli nesportovnímu chování. Měl velmi dobré statistiky, což z něho dělalo velmi kvalitního hráče. Všem pozitivním statistikám ale odporovaly trestné minuty. Hned první sezonu si za 65 utkání připsal 145 trestných minut.

V roce 2014 Lemieuxe draftovalo Buffalo ze 31. místa a ačkoliv s ním trénoval na kempu, nikdy se premiéry v tomto dresu nedočkal. Na sezonu 2014/15 byl totiž poslán zpět do OHL za Barrie. V roce 2015 byl součástí velkého obchodu, když byl vyměněm do Winnipegu. Společně s ním putoval k Jets i Drew Stafford, Joe Armia, Tyler Myers a výběr v 1. kole draftu. V roce 2015 podepsal s Winnipegem tříletou smlouvu v hodnotě 3,37 milionu dolarů. Do týmu Barrie se však ještě na jednu sezonu vrátil a tím se rozloučil s juniorským hokejem.

Brendan v dresu Barrie/ Foto: Barrie

Po skončení své juniorské kariéry byl Brendan povolán na farmu právě Winnipegu. Jeho snem bylo dostat se do hlavního týmu na příští sezonu, v tom mu ale zabránilo zranění. Na farmě si v této sezoně připsal v 61 zápasech 31 bodů, opět ale „bilo do očí“ 130 trestných minut. Od té doby, až do roku 2019 přecházel z farmy do hlavního týmu. ve Winnipegu se ale nikdy nezdržel příliš dlouho a jeho průměrný čas na ledě byl okolo 8 minut.

Právě roku 2019 byl vyměněn do týmu New York Rangers. Tady se mu dařilo už více, během své první sezony si na konto připsal za 19 zápasů 8 bodů. Po konci sezony se z Brendana stal neomezený volný hráč, s Rangers se ale dohodl na roční prodloužení smlouvy v hodnotě 925 tisíc dolarů. Kluby o něj totiž moc velký zájem neměly, důvodem byly už několikrát zmiňované vysoké počty trestných minut. Na začátku roku 2020 byl suspendován na dva zápasy za útok bruslí na Joonase Donskoie. Přesto ale tentýž rok prodloužil s Rangers smlouvu znovu a tentokrát na 2 roky.

Roku 2021 byl Lemieux vyměněn do Los Angeles, k týmu se ale hned nemohl připojit, jelikož měl karanténu, kvůli známému onemocnění COVID19. Po uzdravení se stal pevným základem Kings, ale jeho tvrdý styl hry se vůbec nezměnil. V polovině sezony byl suspendován na 5 zápasů, když se mu podařilo pokousat Mathewa Tkachuka. Díky tomuto se zapsal do historie společně se svým otcem Claudem, jako první duo otec a syn, kteří protihráče pokousali. S Los Angeles prodloužil svůj kontrakt na rok v hodnotě 1,35 milionu dolarů.

Hned po konci sezony byl však vyměněn do Philadephie, kde ale odehrál pouze 18 utkání a připsal si jen 6 bodů. Neohřál se tady ale moc dlouho, protože s ním Flyers novou smlouvu nepodepsali, a tak se stal neomezeným volným hráčem. Nemělo to ale dlouhé trvání a po Brendanovi sáhla Carolina se kterou podepsal roční smlouvu na 800 tisíc dolarů. A tak se už popáté v NHL stěhuje.

Branden se nikdy netajil tím, že jako svůj hokejový vzor bral svého otce. A jde mu to skvěle. Oba jsou spojováni jako velmi agresivní a tvrdí hráči.

Autor: Tereza Schillerová

Foto: ESPN

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *