Do siene slávy „Penguins“ pribudol legendárny Jaromír Jágr!

Penguins dnes v noci vyradili Jágrovu legendárnu 68. Nestarnúci a stále aktívny Jarda sa tak zaradil do spoločnosti velikánov ako Mario Lemieux, Paul Coffey alebo aj Ron Francis.

Najlepšie roky svojej kariéry odohral Jágr práve v drese Pittsburghu. Legendárnymi neboli len výkony v drese „Tučniakov“, mnohí si určite Jágra pamätajú aj vďaka jeho veľmi špecifickému účesu.

Počas jeho pôsobenia v NHL získal dva Stanley Cupy, 5-krát ovládol kanadské bodovanie, v sezóne 1994/95 získal Hart Memorial Trophy, 3-krát získal ocenenie Ted Lindsay. V sezóne 2015/16 získal aj ocenenie Bill Masterton Memorial.

Legendárny Jaromír Jágr s jeho Mulletom. (zdroj:espn.co.uk)

Jágr brázdil ľady NHL až do roku 2018. Výnimkou sú však sezóny 2008/09, 2009/10, 2010/11, keď bol kapitánom Avangardu Omsk, teda tieto sezóny strávil v Ruskej KHL. Jeho vzťah k hokeju je skutočne inšpiratívny.

Potvrdil to aj tým, že aj vo veku 52 rokov nastúpil na 15 zápasov v drese svojho materského klubu, v ktorom sa angažuje aj vo vedení. Týmto klubom je Kladno, ktoré sa však nachádza na poslednom mieste Českej extraligy.

Poctu v podobe vyradenia svojho čísla mali z Českých hráčov aj títo hráči: útočník Patrik Eliáš (New Jersey Devils), brankár Dominik Hašek (Buffalo Sabres), útočník Milan Hejduk (Colorado Avalanche).

Autor: Adam Čaja

zdroj titulného obrázka: sportnet.sme.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *