Dominik Pavlát pozván na rozvojový kemp Colorada

Plzeňský gólman dostal pozvánku do zámoří v podobě rozvojového kempu. Když by se zalíbil skautům, mohly by se mu otevřít dveře do nejvyšší světové soutěže.

Třiadvacetiletý Dominik Pavlát prožívá v poslední době obrovský kariérní růst. Hrát za plzeňské Indiány není žádný med, ale Dominik se tohoto úkolu zhostil s velkou vervou.

Pravá síla Pavláta se ukázala v posledních zápasech základní části a v předkole play-off. V základní části odchytal skvělá utkání a zajistil tak týmu postup do předkola.

Zdroj: HC Škoda Plzeň

V předkole se Plzeň utkala s Libercem, který měl (jako každý rok) velké ambice. Tyto týmy svedly napínavou sérii, vítězně z ní však vzešel Liberec. Hrdinou celé série se stal právě Dominik Pavlát, o kterém se mluví jako o jednom z nejlepších gólmanů ve střední Evropě. O jeho kvalitách svědčí fakt, že s ním Plzeň prodloužila smlouvu ještě před koncem sezóny.

Přesto, že nikdy neprošel draftem NHL, naskytla se mu životní příležitost. Nemusí se zcela jednat o vstup do Colorada, ale v případě, že se Pavlát ukáže, co umí, mohly by si ho všimnout skauti ostatních týmů.

Pavlátovi zajisté pomohla i účast v reprezentaci na Euro Hockey Tour.

Autor: Šimon Polena

Foto: HC Škoda Plzeň

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *