Gabriel Vilardi podpísal novú zmluvu s Winnipegom. Nosek opäť mení pôsobisko

Najštipľavejšie a najrozmanitejšie obdobie na voľnom trhu máme už za sebou, rozhodne to ale nie je všetko. Hráči sa stále podpisujú, trejdujú a v niektorých prípadoch sa kontrakty rozviazujú z rôznych dôvodov. Nezaostáva domáca, ale ani tá Česko-Slovenská stopa. Jedno zvučné české meno sa upísalo novému tímu a novinky sa dejú medzi hráčmi ktorí boli zahrnutí vo výmene Pierra Luc-Duboisa.

V roku 2017 bol vyberaný Gabriel Vilardi z jedenástej priečky, čím sa radil medzi tie najlepšie prospekty na drafte. Rovnako to mal tak preukázať aj na ľade Kings, avšak hokejoví bohovia rozhodli inak. V Los Angeles sa nie len že dlho neohrial, nepredviedol hlavne výkony, aké sa od draftovej jedenástky očakávalo. Toto leto bol vymenený do Winnipegu Jets.

Gabriel Vilardi prežil doposiaľ svoju NHL kariéru iba v Los Angeles. Za 152 kariérnych zápasov získal 78 bodov za 41 gólov a 37 asistencií. Minulá sezóna bola jeho prelomová; 41 bodov (23+18) v 63 zápasoch. Jednalo sa tak o jeho prvú sezónu v ktorej strelil minimálne 20 gólov.

Zdroj: Hockey Royalty

Zdá sa, že Winnipeg Jets pôjdu do prestavby a Vilardi sa bude radiť k tým kľúčovejším hráčom na základe čoho je aj uhradený jeho nový kontrakt. So Stíhačkami sa kanadský center upísal na 2 roky v hodnote $6,875,000 milióna dolárov. Ročne si tak príde na $3,437,000 milióna dolárov.

Nosek sa sťahuje do Devils

Český krídelník sa po dvoch sezónach s Bostonom Bruins rozhodol ukončiť vzájomnú spoluprácu a nájsť si nové príležitosti. Tie mu ponúklo vedenie New Jersey, ktorí si ho upísali na jeden rok v hodnote $1,000,000 milióna dolárov.

Zdroj: Boston Hockey Now

Rodák z Pardubíc zazrel na svetlo sveta najlepšej hokejovej ligy sveta v sezóne 2015/2016 kedy odohral niekoľko zápasov za Detroit Red Wings. Od tej doby pôsobil v niekoľkých rozdielnych kluboch ako napríklad Vegas Golden Knights alebo Boston Bruins. Je známy svojou oddanou čiernou robotou, orientovaný viac na defenzívnu hru avšak nemá problém zabodovať. Hoci neboduje pravidelne ale jedná sa o prestížneho ľavého krídelníka ktorý je schopný bodovať v rozmedzí okolo dvastiatich bodov. Ideálny forvard do treťej lajny.

Vo svojej kariére odohral 398 zápasov, naviac s Vegasom Golden Knights, a na konte má 101 bodov za 42 gólov a 59 asistencií. Bol súčasťou úspešného tímu Golden Knights zo sezóny 2017/2018 keď si zahral samotné boje o Stanleyho pohár. Sen o najcennejšej hokejovej trofeji žial zastavil Washington Capitals v 5 zápasoch. Nosek mal odohraných 17 zápasov v ktorých zaznamenal 4 góly a 2 asistencie.

FOTO: Juan Ocampo/The Hockey Writers

AUTOR: Matúš Gordiak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *