Halák sa do NHL nevracia! Bola to jeho posledná šanca ?

Carolina Hurricanes prepustili Jaroslava Haláka zo skúšky ako voľného hráča.Tridsaťosemročný slovenský brankár sa k tímu pripojil 6. novembra. Hurricanes oznámili, že brankár Frederik Andersen má problémy so zrážanlivosťou krvi a jeho návrat nie je stanovený.

Carolina údajne chcela poslať Haláka na farmu do AHL, čo slovenský brankár odmietol. Počas Andersenovej neprítomnosti sa Hurricanes opierali o Anttiho Raantu a Pjotra Kočetkova. Raanta má bilanciu 5-2, percentuálnu úspešnosť zákrokov 88,5% a priemer 2,88 inkasovaného gólu na zápas. Kočetkov má bilanciu 1-4 s úspešnosťou zákrokov 87,6% a priemerom 3,11 GAA.

Halák je jedným z najskúsenejších náhradných brankárov v NHL. Minulý ročník strávil v New York Rangers, kde v 25 zápasoch dosiahol bilanciu 10-9-5 s shutoutom a úspešnosťou zákrokov 90,3 percenta. Halák bol draftovaný v deviatom kole v roku 2003 a prvé štyri roky svojej kariéry v NHL strávil v Montreale Canadiens. V sezóne 2006/2007 bol najlepším brankárom AHL, ale v play-off nakoniec prišiel o miesto brankárskej jednotky, ktoré mu prenechal Carey Price.

Halák sa v Montreale vrátil na trón v sezóne 2009/2010. V play-off sa mu podarilo poslať Canadiens do finále Východnej konferencie, keď vyradil dva najlepšie tímy ligy, Washington a Pittsburgh.

Halák je dvojnásobným držiteľom William M. Jennings Trophy, toto ocenenie sa každoročne udeľuje brankárom, s najmenším počtom inkasovaných gólov v základnej časti. Počas svojej kariéry odchytal celkovo 581 zápasov za Montreal Canadiens, St. Louis Blues, New York Islanders, Boston Bruins, Vancouver Canucks a New York Rangers. V týchto zápasoch dosiahol 295 výhier s priemerným počtom inkasovaných gólov 2,50 a úspešnosťou zákrokov 91,5 percenta.

Halák má za sebou 17 sezón v NHL. Po skončení minulej sezóny bol vo veku 38 rokov voľným hráčom a od tej doby ešte nepodpísal nový kontrakt so žiadnym tímom NHL. Motiváciou Haláka je najmä míľnik 300 víťazstiev v najprestížnejšej hokejovej lige sveta.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *