Keď sa sen stane skutočnosťou. Za Toronto odchytal posledné sekundy brankár z univerzitnej ligy.

Dnes v noci sme sa stali svedkami veľmi zaujímavej situácie a zároveň splneného sna 23-ročného brankára Jetta Alexandra.

Toronto Maple Leafs bolo pred zápasom v neľahkej situácii. Z dôvodu zranenia Matta Murrayho bolo nútené nájsť na zápas proti Montrealu brankársku dvojku.

To sa im nakoniec aj podarilo a spoločne s Iľjom Samsonovom sa ako gólman číslo dva objavil Jett Alexander z Torontskej Univerzity.

V druhej tretine si Iľja Samsonov natiahol sval na nohe a zdalo sa, že bude vystriedaný. Nakoniec si jeho zranenie nevyžiadalo striedanie a pokračoval v zápase.

Tréneri Leafs však chceli za rozhodnutého stavu 7:1 v ich prospech dať šancu aj Alexandrovi. Minútu a desať sekúnd do konca zápasu prišlo striedanie brankárov a Alexander si odkrútil premiérové sekundy v NHL.

Nakoniec naňho za ten čas neletela ani jedna strela, avšak podľa jeho slov ostal poriadne nervózny.

V prvom momente som dúfal, že chalani vyhrajú buly v obrannom pásme a dostanú puk von, aby som nemusel ničomu čeliť. Ale áno, bolo to naozaj špeciálne a bol som veľmi nervózny.

Jett Alexander po zápase

Po zápase taktiež opísal aj svoj vzťah s miestnym klubom NHL.

Fanúšikom Leafs som už dlhšie. Určite je pre mňa veľmi výnimočné obliecť si ten dres, byť medzi tými chalanmi, sedieť na lavičke a vstrebávať to, že sa sen stáva skutočnosťou.

Jett Alexander po otázke na jeho vzťah ku klubu

V univerzitnej súťaži má Jett Alexander na konte 92,7 percentnú úspešnosť zákrokov v 22 zápasoch a priemer 2,21 inkasovaného gólu na zápas.

Autor: Ján Koštial

Foto: Toronto Varsity Blues

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *