Martin Pospíšil pokračuje v Calgary!

Nové zmluvy a podpisy sú v týchto dňoch v plnom prúde. Nezaostávajú ani Slováci a niektorí sa už dočkali novej zmluvy. Pre niektorých možno prekvapivo podpísal novú zmluvu aj mladší z bratov Pospíšilovcov.

Nebyť zranení, slovenský útočník by už dávno korčuľoval po klziskách NHL. Osud však chcel všetko inak a kvôli tomu strávil už štvrtú sezónu v AHL.

Na začiatku poslednej sezóny sa veci pre 23-ročného rodáka zo Zvolena vyvíjali priaznivo. V príprave nadviazal na skvelú sezónu 2021-22, kde v 47 zápasoch nazbieral 25 bodov, a v playoff pridal v jedenástich zápasoch ďalších šesť bodov.

Napokon však Pospíšil nemôže svoju sezónu zhodnotiť pozitívne. Počas nej utrpel dvakrát otras mozgu a kvôli týmto zraneniam od začiatku tohto roka marodil.

„Konečne to so mnou vyzerá dobre. Absolvoval som množstvo špecializovaných testov a je to pozitívne. Väčšinou to boli vyšetrenia na reakciu očí, mozgu, na pamäť. Našťastie som nemal nič poškodené, napriek väčšiemu počtu otrasov mozgu v mojej kariére.“

Martin Pospíšil

Sám bol však prekvapený prístupom nového vedenia, ktoré aj napriek zraneniam stále stálo o jeho služby. Vďaka tomu s ním organizácia Flames predĺžila kontrakt, a tak Pospíšil dostáva ďalšiu šancu na to, aby sa dal konečne zdravotne do poriadku a predviedol to, čo v ňom skutočne je.

„Mal som už míting s novým manažérom, aj trénerom. Prekvapilo ma, že vo mňa stále veria. Napriek všetkému, čo sa stalo a koľko mesiacov som pauzoval, ma chcú naspäť. Vidia vo mne hráča NHL.“

Martin Pospíšil

Autor: Ján Koštial

Foto: Stockton Heat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *