Nová tvár St. Louis Blues? Dalibor Dvorský neprestáva prekvapovať!

Na tohtoročnom drafte sa vyberalo z niekoľkých skvelých hráčov, ktorý sa stamú budúcimi hviezdami vo svojich kluboch. Medzi prvú desiatku hráčov sa zmestil aj náš Slovenský center Dalibor Dvorský. Ten bol vyberaný tímom St. Louis Blues a od toho dňa neprestáva stúpať na vrch.

Hneď niekoľko dní po drafte zahájili svoje tímy rozvojové kempy kde sa dostali hráči nie len z draftu ale aj taký čo ukázali v minulých rokoch svoj mladý potenciál. Cieľom takýchto kempov, je testovať potenciálne zmeny pravidiel hry ľadového hokeja, od tých najjemnejších až po drastickejšie.

To bez pochýb ovlyvní aj mladých hráčov, ktorý hrajú o udržanie si miesta v prvom tíme, alebo vybojovať si vstupnú zmluvu ktorou si otvoria cestu za úspešnou kariérou.

V tom azda najjasnejšom svetle sa nepretržite drží aj Dalibor Dvorský ktorý patrí medzi najproduktívnejších hráčov na kempe. A popri produkcií si stihol aj vystreliť z kopýtka. Svojou bekhendovou spin-o-ramou vyslal nekompromisnú strelu priamo do vinkla, kde nemal gólman absolútne žiadnu šancu chytiť jeho puk.

Samozrejme, okrem zviditeľnenia je rozvojoví kemp hlavne o rozvoji. Dvorský však nezaostáva v ničom. Skvelý dojem zanechal nie len medzi fanúšikmi, ale aj pred celým vedením Blues. Bývalý ale aj terajší hráči St. Louis, ktorý sa na kempe nachádzajú potvrdili, že z Dvorského majú veľkú radosť a vidia v ňom masívny potenciál.

Mnoho skautov hovorí o ňom ako o skvelom dvoj fázovom útočkníkovi, ktorý skvelo rozvíja hru a je platný ako v útoku tak aj v obrane. Podľa slov fanúšikov bol vynikajúci v tvorbe hry a nezaostával taktiež ani na buly.

Vo svojej draftovej sezóne Dvorský pôsobil v celkovo dvoch kluboch, hoci všetky spadali pod AIK – Allmänna Idrottsklubben. Za AIK J20 odohral 11 zápasov kde získal 21 bodov za 11 gólov a 10 asistencií. Hneď na to sa prebojoval do prvého tímu AIK. V 2. Švédskej lige zaznamenal 6 gólov, 8 asistencií a 14 bodov za 38 zápasov.

Hoci draftová desiatka urobila veľký dojem na celý klub, je možné, že v nadchádzajúcej sezóne ho neuvidíme v najlepšej lige sveta. Tesne pred draftom totiž podpísal nový kontrakt so Švédskym klubom IK Oskarshamn, čo znamená, že s najväčšou pravdepodobnosťou tam bude pôsobiť do momentu, kým si ho samotné St. Louis nepovolá do prvého tímu alebo na farmu.

ZDROJ: NHL.com

AUTOR: Matúš Gordiak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *