Adam Polášek končí ve Spartě

Obránce odchovaný ve Vítkovicích končí v pražské Spartě, klub s ním neprodlouží smlouvu. S přestávkami zde odehrál 7 sezon a vypadalo to, že další ještě přidá, to se ale nestalo.

Polášek začínal s hokejem ve Vítkovicích, za které odehrál celou mládežnickou kariéru. V sezoně 2009/10 se přesunul do kanadské juniorky, kde hrál za tým Prince Edward Island Rockets. Celkem v Rockets nastoupil do 127 zápasů ve kterých si připsal 80 bodů, což je na obránce velmi dobrá bilance.

V roce 2010 se Poláškovi splnil sen, když byl jako 145. celkově draftován týmem Vancouver Canucks, nikdy však za Vancouver nenastoupil. O rok později proto odešel do AHL za Chicago Wolves (farma Saint Louis Blues). Zde odehrál jednu sezonu celou a v druhé si připsal pouze 24 startů, odešel totiž do ECHL, což je o stupeň nižší liga než AHL. Do NHL za svoji kariéru už nezasáhl.

Do Sparty přišel poprvé v roce 2013 a vydržel zde až do roku 2016, na obránce měl stále dobré bilance. Polášek chtěl ale stejně zkusit něco jiného a proto se v roce 2017 rozhodl vyzkoušet KHL. V KHL vydržel 4 sezony, kde oblékal dresy Novosibirsku, Nižněkamsku a Soči. Vyzkoušel si i finskou ligu, ve které si zahrál za Taparru Tampere. Poté se ještě krátce ukázal ve Vítkovicích, ale nemělo to dlouhé trvání. Od roku 2020 už působil jen ve Spartě, za celé jeho působení si zde připsal 277 startů s bilancí 144 bodů.

„Ve Spartě zanechal velkou stopu, všichni na něj budou vzpomínat pouze v dobrém. Za celý klub bych mu chtěl poděkovat za skvělých sedm sezon ve Spartě,“

Ivan Hlinka, sportovní manažer

V sezoně 2018 se podíval i na Olympijské hry a později na Mistrovství světa. To, kam jeho kroky budou směřovat nyní není vůbec jisté. Nejčastěji se ale předpokládá, že se Polášek vrátí do Vítkovic.

Autor: Tereza Schillerová

Foto: HC Sparta Praha

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *