Patrice Bergeron po 19-tich sezónach v drese Bruins, oznámil koniec svojej aktívnej hráčskej kariéry!

Dlhoročný center Bruins a ich kapitán v posledných troch sezónach Patrice Bergeron, oznámil v úprimnom a dlhom príspevku na webovej stránke Boston Bruins svoj odchod z NHL, deň po oslave svojich 38. narodenín.

,,Posledných 20 rokov som mohol každý deň žiť svoj sen. Mal som tú česť hrať pred najlepšími fanúšikmi na svete, obliekať dres Bruins a reprezentovať svoju krajinu na najvyššej medzinárodnej úrovni. Hre som dal všetko, čo som mal, fyzicky aj emocionálne, a hra mi vrátila viac, než som si kedy vedel predstaviť. S plným srdcom a veľkou vďačnosťou dnes oznamujem svoj odchod do hokejového dôchodku. Akokoľvek ťažko sa mi to píše, píšem to aj s vedomím, ako požehnane a šťastne sa cítim, že som mal takú kariéru, akú som mal, a že mám možnosť opustiť hru, ktorú milujem, za svojich podmienok. Nebolo to rozhodnutie, ku ktorému som dospel ľahko. Ale po vypočutí svojho tela a rozhovore s rodinou viem, že v mojom srdci je ten správny čas odísť z hry, ktorú milujem“.

Napísal Bergeron.

Patrice Bergeron sa ďalej poďakoval svojej rodine, organizácii Boston Bruins, všetkým spoluhráčom, svojim agentom, fanúšikom Bruins a dokonca aj bostonským športovým médiám, ktoré o ňom písali od jeho príchodu do Bostonu tesne pred jeho nováčikovskou sezónou 2003/2004. Potom povedal, že nič neľutuje a je pokorný za to, že mohol mať takú kariéru, akú mal.

,,Dnes, keď odchádzam, nič neľutujem. Som len vďačný, že som si splnil svoj sen, a teším sa na to, čo bude nasledovať pre mňa a moju rodinu. Nechal som tam všetko a som pokorný a poctený, že to bolo reprezentovanie tohto neuveriteľného mesta a pre fanúšikov Bostonu Bruins“.

Napísal Bergeron.

Bergeron nazbieral 1040 bodov (427 gólov a 613 asistencií) v 1294 zápasoch základnej časti, z toho 58 bodov (27 gólov a 31 asistencií) v sezóne 2022/2023. Bergeronovi patrí tretie miesto v počte bodov v klubovej histórii za Rayom Bourquom (1506) a Johnnym Bucykom (1339). Hviezdny center je v klubovej histórii tretí aj v počte odohraných zápasov za Bourquom (1518) a Bucykom (1436).

Bergeron bol kľúčovým členom bostonského tímu v sezóne 2010/2011, keď získal Stanleyho pohár. S Bruins si zahral aj v ďalších dvoch finále Stanleyho pohára v rokoch 2013 a 2019.

Rodák z Quebecu získal s tímom Kanady aj dve zlaté olympijské medaily a jedno zlato z majstrovstiev sveta. V roku 2023 bol vyhlásený za držiteľa Frank J. Selke Trophy pre najlepšie brániaceho útočníka ligy. Toto ocenenie získal rekordný šiestykrát.

Bergeron bol v roku 2020 vymenovaný za kapitána Bruins, keď dlhoročný líder Zdeno Chára odišiel z Bostonu do Washingtonu Capitals. Bergerona si na drafte 2003 vybrala organizácia Bruins z celkového 45. miesta.

VIDEO: Zdeno Chára mal v Bostone špeciálny ceremoniál, diváci mu ďakovali |  SPORTNET
Zdroj: Twitter/Boston Bruins

Jeho rozhodnutie ukončiť kariéru prichádza po takmer dvoch dekádach a historickej základnej časti, počas ktorej Bruins skončili s historicky najlepším výsledkom v NHL – 65 víťazstiev a 135 bodov.

Jeho odchod z tímu zanecháva v strede zostavy Bruins dieru. Jeho dres s číslom 37, ktorý hrdo obliekal, bude bezpochyby vyvesený pod strechu štadióna TD Garden.

Ako napísal, od svojich 12 rokov sníval o tom, že sa stane profesionálnym hokejistom. Teraz, po takmer dvoch desaťročiach, bude spomínať ako jeden z najlepších, ktorí obliekali dres Bostonu Bruins.

,,V detstve som bol asi trochu naivný, pretože v mojej mysli tento sen nikdy nebol otázkou či, ale kedy sa to stane. Cesta k splneniu môjho sna nebola jednoduchá. Čelil som nepriazni osudu a priniesol som veľa obetí, ale počas toho všetkého moja láska k hre len rástla a moje odhodlanie dosiahnuť svoje ciele bolo vždy silné“.

Uviedol Bergeron.

Bergeron odchádza ako jeden z najrešpektovanejších hráčov v tomto športe, a to nielen pre to, ako hral, ale aj pre to, ako sa správal mimo ľadu a na ňom.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *