Samsonov se dočkal, Toronto však čelí velkému problému

Ruský brankář se dočkal kontraktu na 1 rok v hodnotě 3,55 milionu dolarů. Není však posledním hráčem, který nemá podepsáno a Toronto tak řeší velké problémy.

Do Toronta přicházel Samsonov v roce 2022 jako brankářská dvojka. V té době byl jedničkou Matt Murray, toho ovšem potkala zranění, a tak se Samsonov na post jedničky dostal. Konec základní části pro něj znamenal 4. místo v tabulce brankářů. Po prvním kole playoff se ale zranil a byl zapsán na seznam zraněných hráčů. Ani Murray nemohl hrát, ten seděl na střídačce s otřesem mozku. Možná to bylo právě důvodem, proč Toronto neprošlo v bojích o Stanley Cup dále.

Končila mu smlouva a jeho plat se lišil od nabídky platu Toronta. V mnoha případech se klub a hráč nakonec dohodnou, tady tomu ale tak nebylo. Ve chvíli, kdy se obě strany liší o 2 miliony dolarů, na řadu přichází arbitráž. Nakonec to podle všeho dopadlo dobře, Samsonov si za rok vydělá 3,55 milionu dolarů. Do Toronta se tak vrací jako golman číslo jedna.

Toronto se ocitlo v nepříjemné situaci hlavně díky podpisům Tylera Bertuzziho, který si přijde na 5,5 milionu dolarů. Ani John Klingberg moc nepomohl, jeho smlouva činí 4,5 milionu dolarů. A v neposlední řadě třeba Max Domi, ten sice podepsal pouze na 2 miliony, ale i to je pro Toronto v této situaci hodně.

Momentálně přesahuje Toronto platový strop o více než 12 milionů a čeká se, jaký krok Treliving udělá. Hodně se spekulovalo o vyplacení ze smlouvy Matta Murrayho, co se týče financí, byl by to dobrý krok, ale herně? Toronto má sice ještě brankáře, ale Matt byl přeci jen číslo jedna. Má více zkušeností a ve chvíli, kdy by se Samsonov zranil, byl by dobrou náhradou. Logické by bylo dát na listinu dlouhodobě zraněných hráčů Jakea Muzzina.

Hodně se ale spekuluje i o trejdu, momentálně je největším kandidátem TJ Brodie. Ten přišel do Toronta roku 2020 poté, co byl po 10 letech v Calgary umístěn na seznam volných hráčů. S Leafs podepsal smlouvu na 4 roky v hodnotě 20 milionu dolarů. V minulé sezoně ho ale velmi potrápila zranění a v 58 utkáních si připsal 14 bodů. Právě i to by bylo důvodem trejdu, Brodiemu se v Torontu nedaří, neukázal to, co se od něho očekávalo.

Teď už musíme jen čekat, jak se nakonec Treliving rozhodne a jaké kroky udělá.

Autor: Tereza Schillerová

Foto: Yardbarker

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *