Tím Los Angeles Kings stanovil nový rekord súťaže!

Vo štvrtok v noci, Los Angeles Kings triumfovali na ľade Montrealu Canadiens presvedčivo 4:0. Vďaka tomuto víťazstvu si LA zabezpečilo 11. víťazstvo od začiatku sezóny. Kings vyhrali od začiatku sezóny každý zápas vonku čím vytvorili rekord NHL.

Hráči LA Kings sa mohli radovať nielen zo 16-tej výhry v sezóne, ale zároveň prekonali rekord Buffala Sabres z ročníka 2006/2007, ktoré vyhralo prvých 10 zápasov na klziskách súpera. LA je v súčasnosti na druhom mieste v Pacifickej divízii s bilanciou 16-4-3, hneď za Las Vegas Golden Knights. Kings, ktorí v roku 2014 získali Stanleyho pohár, skončili v uplynulých dvoch sezónach na treťom mieste v Pacifickej divízii, ale nepostúpili cez prvé kolo play-off.

Výrazný podiel na úspechu Kings má 36-ročný brankár Cam Talbot. Ten vyhral každý zo svojich deviatich štartov na cestách a vyrovnal tak rekord NHL v najdlhšej sérii víťazstiev brankára na začiatku sezóny, ktorú v rokoch 1965/1966 zaznamenal Glenn Hall z Chicaga Blackhawks.

Will Cam Talbot, with 'a lot left in the tank,' be what the Kings need in  goal? - The Athletic
Foto: theathletic.com

Kapitán tímu Anže Kopitar a Trevor Moore sú v skvelej forme! Obaja zaznamenali bod v každom z 11 zápasov počas tejto úžasnej víťaznej série. Svojimi výkonmi zaradili na tretie miesto v histórii klubu za Marcelom Dionnom (12 zápasov) a Berniem Nichollsom a Waynom Gretzkym (16 zápasov). Len ďalší dvaja spoluhráči mali dlhšie bodové série na začiatku sezóny na súperových klziskách: Gretzky a Jari Kurri z Edmontonu Oilers, dosiahli v sezóne 1984/1985 body v každom z 12 zápasov.

Ďalší zaujímavý reťazec výkonov patrí obrancovi Drewovi Doughtymu, ktorý skóroval v troch po sebe nasledujúcich zápasoch. Avšak dlhšiu sériu v počte gólov má len bývalý český reprezentant a hráč Kings Jaroslav Modrý, ktorý v sezóne 2002/2003 strelil gól v štyroch zápasoch za sebou.

Autor: Adrián Glett

Foto: ESPN.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *