V Arizoně pravděpodobně skončí. Kam by mohli Jeníkovi kroky směřovat?

Ačkoliv je to už 7 týdnů od otevření trhu s volnými hráči, soupiska stále čítá 12 jmen. Mezi nimi je právě i Jan Jeník na kterého má v současné době práva Arizona. Všechno ale zatím nasvědčuje tomu, že nadále u Coyotes nezůstane.

Jeník si prošel draftem roku 2018, kdy si ho právě Arizona vybrala ze 65. pozice. V hlavním týmu si však připsal pouze 17 startů ve kterých získal 5 bodů. Sezona se rychlým krokem blíží a on stále neví, kde je jeho místo. V létě sice zažádal o výměnu, ale nakonec nic neproběhlo.

Sama Arizona mu nabídla smlouvu v hodnotě 787 tisíc dolarů, tu ale Jeník odmítl. Proč je vlastně nepravděpodobné, že by zůstal u Coyotes? Odpověď je jednoduchá, konkurence. Arizona totiž nedávno podepsala například Logana Cooleyho a tomu Jeník rozhodně konkurovat nemůže. Navíc se Arizona blíží k limitu, co se týče podepsaných smluv a stále je z čeho vybírat.

Nejde o to, že by ho nikdo nechtěl, nabídky má z Evropy. Po sociálních sítích běhaly dokonce spekulace, že má o něj zájem i jeho bývalý klub, tedy Liberec. Jeníkovi je ale stále jen 22 let a on se chce o místo v neprestižnější soutěži rozhodně porvat.

Už méně pravděpodobnějším řešením se stává offer sheet. Tedy nabídka od jiného klubu, kterou musí daný tým vyrovnat, nebo o hráče přijde. Toto řešení však nebývá moc časté z důvodu „udržení si dobrých vztahů“ s ostatními týmy.

Nevylučuje se ovšem ani možnost, že si Jan prostě počká. Sice by to pro něj znamenalo být sezonu bez platu, popřípadě přijmout nabídku z Evropy, ale… Má to i své výhody. Pokud by s Arizonou do začátku nové sezony nepodepsal, ta by na něj ztratila práva, a tak by po něm mohl sáhnout jiný klub přirozenou cestou. Navíc on sám by si mohl vybrat.

Stále je ale dost času předtím, než začnou kempy v NHL. Jak to s Jeníkem nakonec dopadne, na to budeme muset počkat. Vzhledem k jeho mladému věku se dá očekávat, že udělá vše proto, aby se zámoří nemusel.

Autor: Tereza Schillerová

Foto: Hokej.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *