Vráti sa Carey Price späť na ľad v tejto sezóne ?

V septembri 2022 bol zaradený na listinu dlhodobo zranených hráčov Montrealu Canadiens a odvtedy sa podrobuje rehabilitácii pre zranenie kolena.

Carey Price sa vrátil v druhej polovici sezóny 2021/2022 po tom, čo dobrovoľne strávil čas v programe pomoci hráčom NHL. Program bol zriadený na pomoc hráčom a ich rodinám pri riešení duševného zdravia, závislosti od návykových látok a iných záležitostí.

Carey Price odohral svoj posledný zápas za Montreal Canadiens v apríli 2022 proti Floride Panthers, ktorý Habs vyhrali 10-2.

Po nedávnom úspechu v kempe tímu Kanady, ktorý získal zlatú medailu na majstrovstvách sveta v hokeji, sa môže pripojiť k tímu ako tréner pre rozvoj brankárov. Svoje vedomosti a skúsenosti odovzdával Samovi Montembeaultovi, ktorý zohral veľkú úlohu pri vybojovaní miesta jednotky pre Kanaďanov.

V sezóne 2020/2021 Price pomohol Canadiens dostať sa do finále Stanleyho pohára, ktoré prehrali s tímom Tampa Bay Lightning v piatich zápasoch.

Carey Price signs eight-year extension with Canadiens
Zdroj: NHL.com

Price, ktorý bol v drafte NHL v roku 2005 vybraný ako číslo 5, je historickým lídrom Montrealu v počte víťazstiev. V 712 zápasoch základnej časti má bilanciu 361-261-79 s priemerom 2,51 obdržaných gólov na zápas a úspešnosťou zákrokov 91,7 percent. Ku jeho skvelým individuálnym štatistikám, stojí za zmienku aj 49 čistých kont. V 92 zápasoch play-off o Stanleyho pohár (89 štartov) má bilanciu 43-45 s priemerom 2,39 obdržaného gólu na zápas, úspešnosťou zákrokov 91,9% a k tomu pridal aj 8 čistých kont.

V poslednom desaťročí patril medzi brankárov najvyššej kategórie. Počas svojej kariéry pomohol Canadiens viackrát ukradnúť zápasy a aj naďalej bude v diskusiách o najlepších hráčov všetkých čias.

Price má pred sebou ešte tri sezóny z osemročnej zmluvy na 84 miliónov dolárov, ale či bude ešte pokračovať v kariére je otázne.

Kanaďan zatiaľ zostáva na listine dlhodobo zranených hráčov, čo znamená, že jeho priemerný plat 10,5 milióna sa nezapočítava do platového stropu tímu. 35-ročný Price v skutočnosti zarobí 8,5 milióna za sezónu 2023/2024 a 7,5 milióna v každom z posledných dvoch rokov svojej predĺženej zmluvy.

Autor: Adrián Glett

Foto: cultmtl.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *