Jakub Klepiš prodloužil smlouvu s kladenskými Rytíři

Kladno se celou minulou sezónu značně trápilo. Pár nadějných chvil se fanoušci dočkali, ale i tak Kladno skončilo na posledním místě v nejvyšší české soutěži. Čekala je tak baráž s vítězem první ligy – Zlínem. V baráži Kladno nedalo Zlínu žádnou šanci a obhájilo tak své působení v extralize. Po konci sezóny však kladenský kádr začal přicházet o kvalitní hráče a tak muselo začít „omlazovat“ tým.

V každém mladém družstvu však potřebujete zkušené hráče. Devětatřicetiletý Jakub Klepiš je skvělým adeptem. Bude totiž bude takovým mentorem mladých kluků, díky svým vůdčím schopnostem a nepřeberného množství zkušeností.

Máme mladý tým a víme, že ho potřebujeme doplnit o zkušené hráče. Klépa zkušenosti samozřejmě přinese a navíc nám pomůže s výchovou našich mladých hráčů.

Jiří Burger – sportovní manažer klubu

Tento český kanonýr, mistr světa z roku 2010, má za sebou skutečně pestrou kariéru. Ať už je to jeho působení v NHL, kde hájil barvy klubu Washington nebo několik sezón v KHL či působení ve Švédsku. Klepiš tak má co nabídnout po všech stránkách. Ani česká extraliga mu není cizí. Dříve nastupoval třeba za Slavii, Třinec, Mladou Boleslav, Brno či Liberec. Nyní tak přidá svou celkově 13. sezónu v české nejvyšší soutěži.

V minulé sezóně se stal pátým nejproduktivnějším Rytířem, a to léčil se zlomenou nohou. Za minulou sezónu nasbíral 20 bodů v 34 zápasech.

Autor: Šimon Polena

Foto: Rytíři Kladno

Zdroj: Rytíři Kladno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *