Rytíři se udrželi, jak to ale bude dál ?

Kladno je už druhou sezonou v extralize, už podruhé se ale opakuje ten stejný scénář. Opět se tým dostal do baráže, tu sice suverénně vyhrál, ale jak to bude dál ? Pokud by se do baráže dostali znovu, bude zde platit přísloví do třetice všeho dobrého?

Jaromír Jágr, hrající majitel znovu dokázal, že svůj tým umí na důležité zápasy připravit. V baráži se Kladno utkalo se Zlínem a naprosto zaslouženě si po čtyřech zápasech mohlo oddechnout. Rytířům nechybělo nic, vypadalo to jakoby na ledě stál najednou úplně jiný tým.

Zatímco v minulé sezoně byl tým outsiderem, v té letošní tomu tak nebylo. V prvních pěti zápasech základní části získali alespoň jeden bod, ovšem 6. zápasem s Třincem(2:1) začala série prohraných zápasů a od té doby už to šlo s Rytíři nahoru dolu. V tabulce se umístili na posledním místě se ztrátou čtyř bodů na HC Motor České Budějovice.

Co ale vlastně Kladnu chybí ?

Občas se možná zdálo, že chybělo štěstí, není tomu tak ale vždy. Schází zkušenosti, kvalita a také „mládežnická energie“. Vedoucím kanadského bodování byl Tomáš Plekanec, který si v 52 zápasech připsal 49 kanadských bodů, dají se ale, vzhledem k jeho věku očekávat stále takové nadstandartní výkony ? Nezazářil ani Adam Brodecki, od kterého se očekávalo rozhodně mnohem více, navíc zranění dostalo ze hry i další naději v podobě Jakuba Klepiše.

Posily

Ani seznam nových posil pro budoucí sezonu v sobě neskrývá moc jmen, přesněji řečeno zatím sčítá jména pouze dvě. Fanoušci Rytířů už obě jména znají, neboť nejsou noví, pouze se do týmu vrací. Z Pražské Slavie přišel obránce Karel Klikorka a z Českých Budějovic útočník Jakub Strnad. K týmu se připojí i trojice juniorů Petr Šíma, Josef Trojna a Ondřej Kouba.

„Osloveni byli i další hráči juniorského věku, ale ti bohužel naši nabídku odmítli, což mě mrzí. Každopádně i do budoucna chceme více zapojovat mladé hráče do přípravy se seniory a chceme tím docílit toho, že během tří let nám čtvrtou pětku budou hrát hráči do 22 let“

Jiří Burger

Odchody

Ochodů naopak hlásí Kladno sedm. Už dlouho dopředu byl známý odchod klíčového hráče Adama Kubíka do Českých Budějovic. Velikým překvapením byl odchod Miroslava Indráka, který v baráži zářil. Kladenský dres už neobléknou ani obránci Oskars Cibulskis, Kristaps Sotnieks nebo Martin Kehar, kterému nebyla nabídnuta nová smlouva. Z řady útočníku se loučí Ladislav Zikmund s kterým byl kontakt rozvázán nebo Adam Brodecki.

Zdroj: Hokej.cz

Autor: Tereza Schillerová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *