Kauza v Hradci se rozjela, ale bude to dlouhé

Tři hráči z Mountfieldu HK neprošli v semifinále playoff dopingovou kontrolou. Graeme McCormack, Martin Štohanzl a Kevin Klíma však tvrdí, že o zakázané látce v lécích nevěděli. Bránit se budou s pomocí advokáta Jana Šťovíčka, který už v minulosti několik sportovců v této oblasti „očistil“, zda se mu to povede i v případě tohoto tria zatím není známé.

Podle informací deníku Sport měli hráči užít přípravek, který často používají kulturisté. Na obalu podle slov hráčů ale nebylo kompletní složení a hokejisté nevěděli, že se v přípravku objevuje i zakázaná látka. Klub si stojí za tím, že užití látky bylo nevědomé porušení pravidel, zároveň jsou ale hráči podle smlouvy povinni veškerá složení doplňků stravy a léků hlásit klubovému lékaři, což se v tomto případě nestalo. Lék měl sloužit pro rychlejší regeneraci po chřipce, kterou si trojice prošla.

Nejaktuálnějším očekáváním je verze, kdy mohou hráči dostat stopku na 2-4 roky, stále se ale musí počítat s verzí, kde mohou být hráči nevinní. Komplikace to ovšem není jen pro hráče, nýbrž pro celou soutěž. Extraliga totiž nemůže rozhodnout o výši trestu, dokud nepadne finální verdikt.

„Zmíněné trojici hokejistů byla ihned pozastavena platnost hráčských smluv a do vyřešení případu byli vyřazeni z A-týmu. Vedení klubu s nimi však nadále zůstává v kontaktu v otázce dalšího postupu a osvětné činnosti.“

Mountfield HK

Právě Klíma s McCormackem táhli Hradec. Zatímco Martin Štancl nastoupil v sezoně pouze do 6 zápasů, Klíma byl nejlepším střelcem týmu a McCormack nejproduktivnějším obráncem. Hráči sami doufají, že se vše co nejdříve vyřeší, nejspíše si ale budou muset počkat pár měsíců. Pokud by se celý proces táhl a trojice byla obviněna, verdikt by mohl padnout klidně až v nové, rozjeté sezoně.

„Nezbývá nám nic jiného, než tento fakt přijmout. Musíme vyčkat rozhodnutí, které bude definitivně prokazovat, nebo vyvracet porušení dopingových pravidel. Je to nepříjemná situace i pro klub, komunikuje s námi, přijal i preventivní opatření,“

Martin Loukota

Klub se proti tomuto přestupku distancuje a tvrdí, že se vědomě ani nevědomě porušení pravidel nedopustil. Z celé situace je zklamaný a v návaznosti na tuto situaci zpřísní pravidla v A-týmu i pro mládežnické kategorie. Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování se k situaci nechce vyjadřovat ani poskytovat žádné další informace, dokud nebude finální výsledek.

Zdroj: idnes.cz

Autor: Tereza Schillerová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *