Rimavská Sobota premiérovo v Tipos SHL

HKM Rimavská Sobota prepísali históriu hokeja a vybojovali si postup do prvej hokejovej ligy na Slovensku.

Po dlhých rokoch snaženia sa tímu po prvýkrát v histórii podarilo vyhrať druhú hokejovú ligu, s ktorou si zabezpečili priamy postup do Tipos SHL. Tento titul im už trikrát prešiel pomedzi prsty, keď v sezóne 2011/12 prehrali vo finále s HK Istra Partizánske, v sezóne 2018/19 s HK Levice a naposledy, minulú sezónu 2021/22 prehrali s HK Stell Team Trebišov. Tento rok však prelomili prekliatie a vo finále triumfovali 3:1 nad Detvou.

Klub nezaháľal a predstavil hlavného trénera Vladimíra Klingu, ktorý potiahne tím v prvej lige. Rodák zo Spišskej Novej Vsi sa po ôsmich rokoch vracia na Slovensko. V minulosti pôsobil ako tréner na striedačkách extraligových klubov ako Poprad, Zvolen, Spišská Nová Ves a Kežmarok. Od sezóny 2013/14 sa presunul do zahraničia, konkrétne do Kazachstanu a odtiaľ na dva roky do Rumunska.

Zdroj: shaiba.kz

S klubom predĺžil zmluvu Vladislav Solomonchak, kapitán v minulej sezóne sa stal druhým najproduktívnejším hráčom celej 2. ligy s 52 bodmi (21+31) v 28 zápasoch. Za minulú sezónu taktiež odohral 10 zápasov za prvoligové Levice v ktorých si pripísal 4 body (1+3). V Tipos SHL doteraz odohral 252 zápasov a nazbieral 217 bodov.

Do bránkoviska prichádza Richard Alexander Pončák. Dvadsaťdva ročný brankár a rodák z Brezna ukázal svoje kvality keď chytal proti Rimavskej Sobote v tohtoročnom finále za Detvu. V play-off odchytal 8 zápasov s jedným čistým kontom a úspešnosťou 2.19 gólov na zápas.

Zdroj: HK Brezno

Foto: HKM Rimavská Sobota

Autor: Petra Franeková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *