Dianie na prestupovom trhu v Žiline

Kluby Tipos SHL tvrdo pracujú pri skladaní kádra na nasledujúcu sezónu. Najaktívnejší sú zatiaľ vicemajstri zo Žiliny, ktorý už doposiaľ predstavili niekoľko nových mien na ich súpisku.

Prvým príchodom do kádru bol žilinským fanúšikom známy, Eduards Hugo Jansons. Dvadsaťpäť ročný obranca z Lotyšska bol členom tímu spred dvoch rokov, kedy so Žilinou vyhral svoj 1. titul v kariére. Posledný rok strávil v Poľsku, v klube JKH GKS Jastrabie, kde si za 46 zápasov pripísal 21 bodov.

Druhým prírastkom do kabíny sa stal útočník Juraj Bezúch. Skúsený dvadsaťdeväť ročný krídelník prichádza z Nových Zámkov s bohatými extraligovými skúsenosťami.

Rokovania s klubom prebehli pomerne rýchlo. Vedel som, že chcem hrať v ambicióznom tíme. Po sezóne v Nových Zámkoch sme sa spojili s vedením Vlkov a povedali si, čo od spolupráce očakávame. Navyše, Žilina je pomerne blízko Trenčína, kde s rodinou bývam, páči sa nám tu. Takže to vnímam už len ako benefit.

Juraj Bezúch o prestupe do Žiliny

Ďalšou veľkou posilou z extraligy je Peter Galamboš, ktorý do Žiliny prichádza z východného Slovenska, z Michaloviec. Na svojom konte má takmer 600 štartov v slovenskej či českej extralige a taktiež 11 štartov za slovenskú reprezentáciu. So svojimi bohatými skúsenosťami sa ťahá na jedného z lídrov tímu.

Zdroj: FB/Dukla Michalovce

Ku „vlkom“ sa pridá aj najproduktívnejší hráč Dubnice, Šimon Beták. Talentovaný krídelník v uplynulej sezóne odohral 50 zápasov a pripísal si 40 bodov. Šimon nastúpil v najvyššej slovenskej súťaži v drese Trenčína na 27 zápasov, no okúsil aj švédsky hokej, kde pôsobil v rokoch 2017-2019.

Každý klub, v ktorom som hrával, mi v živote veľa dal a som za to rád. Švédsko mi dalo za tie dva roky veľmi veľa. Švédi sú strašne pokojní a mám pocit, že sa nikam neponáhľajú. V Dukle to bolo zas iné, naberal som veľa cenných zápasových skúseností so slovenským seniorským hokejom. Bola to výborná škola. Toto pôsobenie v trenčianskom Á-čku mi otvorilo oči ešte viac.

Šimon Beták ozrejmil svoje doterajšie skúsenosti

Zatiaľ posledným predstaveným hráčom sa stal Erik Rajnoha. Perspektívna posila do obrany prichádza z Prešova, kde pôsobil uplynulé 2 sezóny. Skúsenosti naberal v Trenčíne, vo švédskej lige i v slovenskej reprezentácii do 18 rokov.

Taktiež sú potvrdené predĺženia spoluprác s hráčmi: Bruno Mráz, Patrik Koyš, Róbert Varga, Peter Melcher, Samuel Rehák, Šimon Lopušan, Lukáš Paukovček, Marco Halama.

Odchody hlásia: brankár Patrik Romančik (VHK Vsetín), Petr Šidlík (LHK Jestřábi Prostějov), Ján Pohl ( HC Poruba 2011), Michal Kluka (Spartak Dubnica) a Matej Macek (HC Banská Bystrica). Ďalšími, ktorí nebudú obliekať dres „vlkov“ nasledujúcu sezónu sú Michal Novák, brankár Tomáš Tomek, Jozef Tibenský, Vladimír Grebenschikov, David Ružička a Nicolas Ferenyi.

Zdroj: Vlci Žilina

Foto: Vlci Žilina

Autor: Petra Franeková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *