Kari Jalonen v hledáčku Finska a neshody mezi trenéry?

Kari Jalonen dovedl českou reprezentaci k vytoužené medaili na MS po 10 letech. Po tomto vysněném výsledku ovšem přišla ledová sprcha na následujícím MS. Po něm byl Jalonen odvolán a nahradil jej Radim Rulík. O Jalonena však dostalo zájem Finsko.

O odchodu Jalonena a realizačního týmu jste se již mohli dozvědět dříve v našich článcích. Důležité ale je, uvědomit si, že všichni aktéři mají stále platnou smlouvu. Podle prezidenta ČH, Aloise Hadamczika, bude o všechny řádně postaráno.

Neshody s trenérem brankářů?

Zdeněk Orct, zkušený trenér brankářů, měl podle Kariho na svědomí kauzu ohledně jedničky národního týmu, která vlastně nebyla. Jediný gólman z NHL, který nám přijel, seděl na lavičce, proč? Na to znají odpověď pouze trenéři. Místo Vejmelky tak chytal Šimon Hrubec, který svými zákroky příliš nenadchl. V prvním zápase si dal dokonce vlastní gól!

Kari tvrdí, že výběr gólmanů měl na starosti Orct, ten ale tvrdí, že jeho jednička seděla na tribuně. Orct měl jiný pohled již při nominacích, hlavní slovo má však vždy hlavní trenér.

Vím, že najednou lidi budou povídat, kdo ví, jak to bylo, kdo má pravdu, kdo ne. Je jasné, že si své k tomu musí říct hlavně Kari. Já tady nabízím svůj pohled. Každopádně můžu říct, že to celkově nebylo šťastné.

Zdeněk Orct pro iSport.cz

Zpět do Finska?

Kari Jalonen je tak aktuálně bez angažmá, to se může ale rychle změnit. Z Finska se doneslo, že reprezentační trenér, jmenovec Kariho, Jukka Jalonen oznámil odchod po MS 2024 v Praze a Ostravě. Finský svaz tak začíná hledat náhradu a Kari je skvělým adeptem.

S Finskou reprezentací již nemalé zkušenosti má, přeci jen se s ní loučil se stříbrnou medailí na krku. Kari by se tak vrátil po dlouhých osmi letech.

Autor: Šimon Polena

Foto: iDNES.cz

Zdroj: Hokej.cz, iSport.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *