Playoff začína! Ako dopadli prvé zápasy?

Dnes sa odohrali štyri zápasy, z ktorých až dva muselo rozhodnúť predĺženie.

Carolina Hurricanes – New York Islanders 2:1

Hosťujúci Islanders nezačali zápas ideálne. Už v 4. minúte sa nechal vylúčiť Hudson Fashing a Carolina z toho vyťažila úplné maximum. Po piatich sekundách sa podarilo presilovú hru využiť Sebastianovi Ahovi. Bizarným faktom je aj to, že na strane Islanders stál taktiež hráč s menom Sebastian Aho, avšak ten švédsky. Začiatok druhej tretiny veľmi silno pripomínal začiatok prvej. Islanders išli do oslabenia už v druhej minúte. Canes opäť ukázali svoje presilovkové majstrovstvo a vstrelili gól na 2:0. Na 2:1 upravil výsledok Pulock, avšak napriek tomu to Islanders nestačilo na vyrovnanie.

Boston Bruins – Florida Panthers 3:1

Výsledkovo najnevyrovnanejším bol zápas Bostonu s Floridou. O hernom prejave však reč určite nie je, keďže Floride sa podarilo prestrielať domácich v pomer 32 ku 29. V prvých piatich minútach sa „Panteri“ nechali vylúčiť rovno dvakrát a ťažil z toho David Pastrňák, ktorý v šiestej minúte vstrelil gól na 1:0. Druhú tretinu začali lepšie opäť „Medvede“ a v štvrtej minúte postavil na nohy bostonskú TD Garden Brad Marchand. O tri minúty neskôr prinavrátil Floride nádej kontaktným gólom na 2:1 Matthew Tkachuk. V závere druhej tretiny pridal gól na 3:1 Jake DeBrusk. V tretej tretine prišiel na rad aj coach’s challenge po spornom góle Hathawaya. Gól nakoniec nebol uznaný a tak sa Boston tešil z prvého víťazstva v sérii.

Dallas Stars – Minnesota Wild 2:3 pp

Zápas v Dallase toho veľa pre oko nezaujatého diváka v prvej tretine neponúkol. Až v poslednej minúte sa podarilo presadiť navrátilcovi do zostavy Kirillovi Kaprizovovi. V druhej tretine sa však domácim podarilo otočiť priebeh zápasu zásluhou Roopeho Hintza a Jasona Robertsona. V druhej desaťminútovke sa nechal vylúčiť útočník domácich Max Domi, ktorý zinkasoval menší plus desaťminútový osobný trest. Tesne po presilovke sa podarilo pretaviť tlak Minnesoty do gólu Samovi Steelovi. Napriek tomu, že tento zápas začal skôr ako ten v Edmontone, skončil neskôr. Hrali sa hneď dve predľženia naviac. V trinástej minúte druhého predĺženia vsietil Ryan Hartmanov prvý gól v predĺžení v kariére a rozhodnol zápas. Wild tak získali cenný bod na pôde súpera.

Edmonton Oilers – Los Angeles Kings 3:4 pp

Posledný zápas na programe taktiež priniesol drámu až do predĺženia. Po dvoch tretinách to ale bolo 2:0 po góloch Draisaitla a Boucharda v presilovke. V tretej tretine expresne skóroval Adrian Kempe. Na tento gól ešte Edmonton odpovedal presným zásahom Leona Draisaitla, avšak potom to už bola show „Králov“. Kontaktný gól na 3:2 pridal opäť Kempe a 17 sekúnd pred koncom, pri hre s prázdnou bránou, posunul zápas do predĺženia pohotovou dorážkou Anže Kopitar. V desiatej minúte predĺženia sa po akcii na jeden dotyk dotyk, takzvanej „tic-tac-toe“, presadil Iafallo a položil nádeje domácich. Edmonton tak doplatil na vylúčenie Boucharda na konci tretej tretiny a Desharnaisa v polke predĺženia. Zaujímavosťou taktiež je aj fakt, že najlepší hráč základnej časti, Connor McDavid, nezískal v tomto zápase ani bod.

Autor: Ján Koštial