Seattle Kraken si prvýkrát v histórii zahrá v play-off. Rozhodol o tom duel proti Arizone.

Z fackovacieho panáka obrovské prekvapenie a lámači rekordov. Zopakujú šokujúcu sezónu Las Vegas? Alebo to bude stopka v prvom kole?

Seattle Kraken. Tím, ktorému pred sezónou nikto neveril a teraz vypálili zrak ostatným. Pomerne veľmi mladá organizácia, ktorá len minulý rok rozšírila NHL. Po roku okupácií spodných priečok, sa dostali po prvýkrát v histórií organizácie do playoff.

Krakeni vyhrali v tejto sezóne 44 zápasov, čo je najviac víťazstiev tímu v druhom ročníku od vstupu do NHL od éry Original Six, ktorá sa skončila v roku 1968. Veľkú zásluhu má na tom generálny manažér Ron Francis a tréner Dave Hakstol.

Počas leta sa na ľade nič nedialo, ale Ron Francis mal veľa práce mimo neho. Vstupný draft rozšíril káder o 11 hráčov vrátane špičkového centra Shanea Wrighta.

Päť dní po drafte generálny manažér uskutočnil sériu zaujímavých podpisov, vďaka ktorým sa do tímu ako voľní hráči dostali Andre Burakovsky, Justin Schultz, Martin Jones a neskôr sa pripojil ku Krakenom prostredníctvom výmeny aj Oliver Bjorkstrand. Každý z týchto hráčov sa stal základným pilierom zostavy a pozdvihli zručnosti Seattlu vo všetkých oblastiach hry.

Hlavnými strojcami úspechu Krakenov sa stal nováčik Matty Beniers a Vince Dunn, ktorého si Krakeni vybrali v rozširovacom drafte zo Saint Louis Blues.

Zdroj: Graham Hughes/The Canadian Press via AP

Matty Beniers, draftová dvojka z roku 2021, odohral svoj prvý zápas v drese Krakenov 12. apríla 2022. V tomto zápase proti Calgary si pripísal asistenciu a o štyri dni neskôr, strelil svoj prvý gól v NHL doma proti New Jersey Devils. Vo zvyšku sezóny zaznamenal bod v každom zápase okrem jedného. V tejto sezóne sa stal kľúčovým hráčom na ceste do play-off, keď si v 76 zápasoch pripísal 56 bodov za 23 gólov a 33 asistencií. Aktuálne je najväčším kandidátom na zisk Calder trophy.

Vince Dunn, 26-ročný kanadský obranca prežíva svoju najlepšiu sezónu v NHL. Víťaz Stanley cupu z roku 2018/19 si v tejto sezóne pripísal 64 kanadských bodov v 78 zápasoch.

O tom, že sa Seattle dostane medzi 16 najlepších tímov rozhodol piatkový zápas proti Arizone. Hlavnými strojcami výhry boli Jared McCann a veterán Jordan Eberle. Obaja si na svoje konto pripísali gól a dve asistencie. Pre McCanna to bol už 38. gól v tejto sezóne, čo ho činí najlepším strelcom Krakenov. Nemecký brankár Philipp Grubauer chytil 27 striel z 29 a pripísal si šestnástu výhru v sezóne.

Po zápase nešetril slová ani hlavný tréner Dave Hakstol: ,,Cítim sa skvele, základom je, že chcete pre niekoho pracovať a chcete byť toho aj súčasťou. Hráči si to zaslúžili. Zaslúžili si to od prvého dňa až po celú túto cestu.“

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *